המס על מכוניות יוקרה יעלה: כמה תצטרכו לשלם?

בכל הנוגע לענף הרכב, זהו מיסוי פרוגרסיבי, שנועד להוכיח כי הגזירות מכוונות לבעלי היכולת, אך הן יפגעו רק בשכבה קטנה של רוכשי מכוניות

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

חודש אחרי עדכון המיסוי הירוק, תעלה המדינה גם את המסים על מכוניות יוקרה, שמחירן עולה על 300 אלף שקל. זאת, בעקבות חתימתו היום של שר האוצר, יאיר לפיד, על צו המטיל מס על מוצרי יוקרה, כולל מקררים גדולים, יאכטות, מטוסים ופרוות ועל צו המגדיל את מס הקנייה הקיים על טרקטורונים ומסכי טלוויזיה ענקים.

בכל הנוגע לענף הרכב, זהו מיסוי פרוגרסיבי, שנועד להוכיח כי הגזירות מכוונות לבעלי היכולת, אך הן יפגעו רק בשכבה קטנה של רוכשי מכוניות. מדי שנה נמכרות רק 1,500-2,000 מכוניות במחיר כזה - פחות מ-1% משוק הרכב המקומי.

שיטת החישוב של המס החדש מורכבת: היא כוללת חישוב של ההפרש בין המחיר לצרכן כיום לעומת קו ה-300 אלף שקל, והכפלתו ב-20%. בשורה התחתונה, המס שיוטל על מכוניות שמחירן כיום 300 אלף שקל ויותר, יעלה באופן מדורג ככל שהמכונית יקרה יותר.

כך, מכונית שמחירה 470 אלף שקל תמוסה מעתה בשיעור של 90% במקום 83% עד כה; מכוניות שמחירן 700 אלף שקל ימוסו ב-94% ומכוניות שמחירן גבוה ממיליון שקל יגיעו ל-100% מיסוי.

מכונית כזו, צפויה להתייקר ב-100 אלף שקל לפחות. המיסוי עומד לעלות גם על כלי רכב אחרים, כבר ביום ראשון הקרוב (ה-18 לאוגוסט). המיסוי על טרקטורונים ורכבי שטח קטנים (באגי) יעלה מ-30% ל-50%, יאכטות ימוסו לראשונה, בשיעור של 15% ואופנועי ים ימוסו בשיעור 20%. גם מטוסים פרטיים יזכו למס חדש, בשיעור של 15%.

מתווה המיסוי החדש על אופנועים טרם נכנס לתוקף, והוא ייכלל ברפורמה מקיפה בענף שמתכננת רשות המיסים. בניגוד לפרסומים שונים, רכבי שטח (ג'יפים) לא יקבלו מיסוי חדש ושונה.

עם זאת, ברשות המסים טוענים כי מספר המכוניות שמחירן גבוה מ-300 אלף שקל מוערך בכ-8,000 מכוניות בשנה, כולל כלי רכב שמגיעים לישראל ביבוא אישי. לפי אומדן זה, מדובר בכ-4% משוק הרכב הישראלי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים