המדינה לא מוותרת: עתרה לבג"ץ נגד הקפאת מכרזי הנמלים

המדינה טוענת בעתירה כי ההחלטה להקים נמלים ולפתוח את הענף לתחרות הוא בתחום סמכותה וריבונותה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המים בנמלים ממשיכים לסעור. יום אחרי פתיחת המגעים בין נציגי המדינה לעובדי הנמלים, עתרה המדינה לבג"ץ, בבקשה לבטל את הקפאת המכרזים להקמת נמלים חדשים.

המכרזים הוקפאו לפי הוראת בין הדין לעבודה בשלהי יולי. לבקשת העובדים, נקבע כי מכרזים להקמת נמלים פרטיים, לצד הנמלים החדשים, היא בבחינת "קביעת עובדות בשטח", ולא מאפשרת משא ומתן בתום לב עם העובדים, שחוששים מפגיעה בתנאי העסקתם.

בעתירה טוענת המדינה כי ההחלטה להקים נמלים ולפתוח את הענף לתחרות הוא בתחום סמכותה וריבונותה, אך מצהירה כי היא "רואה חשיבות רבה גם בהבטחת כושר התחרות של הנמלים הקיימים".

כתבות נוספות ב-TheMarker

יבמ קונה את טראסטיר הישראלית - שלמה קרמר יגרוף לכיס כמיליארד שקל

לעבוד יותר משלוש דקות ברציפות: איך מוצאים זמן שקט כדי לעבוד

נמל חיפהצילום: רויטרס

עוד נמסר בהודעת משרדי האוצר והתחבורה כי יש "למנוע למנוע מקומץ עובדים לפגוע באינטרס הציבורי הרחב", שהוא תחרות בענף הנמלים.

העתירה תפגע, כנראה, בשיחות שרק החלו בין המדינה לעובדים על הקמת הנמלים החדשים. זאת, למרות שהמדינה וההסתדרות מצהירות כי הן בעד תחרות, וגם הנמלים הקיימים ישודרגו וישופרו כדי להתמודד טוב יותר בתחרות.

לפני כשבועיים הורה בית הדין לעבודה למדינה להקפיא לחודש ימים את המכרזים להקמת הנמלים הפרטיים. בית הדין קבע כי לא הוכח שהקפאה זמנית של המכרזים תפגע מהותית בטובת המשק. הוא הורה למדינה להקפיא את קידום המכרזים עד ל-1 בספטמבר וכן הורה להסתדרות ולוועדי העובדים שלא לנקוט בעיצומים. במהלך תקופה זו הורה בית הדין לצדדים לנהל משא ומתן.

לדברי המדינה: "עיכובם של המכרזים יוצר חוסר ודאות שעלול להדיר משתתפים פוטנציאלים מהשתתפות במכרז ולהביא לעיכוב לפרק זמן בלתי ידוע במימוש הפרויקט".

מההסתדרות נמסר בתגובה: "נגיב על העתירה לבג"צ במסגרת הזמן שיוקצב לנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"