פניות למשרד האוצר: "פרסמו את דו"ח שראל נגד יצוא הגז"

שלושה ארגונים פנו לפי חוק חופש המידע בבקשה לפרסם את הדו"ח של ראש אגף כלכלה והכנסות המדינה, שלפיו שמירת עתודות הגז לצורכי המשק עדיפה על פני יצוא

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

עמותת אדם טבע ודין, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים והפורום הישראלי לאנרגיה פנו היום למשרד האוצר בבקשה לפרסם את חוות הדעת שחיבר ראש אגף כלכלה והכנסות המדינה באוצר, ד"ר מיכאל שראל, נגד יצוא הגז הטבעי שהתגלה לחופי ישראל.

השבוע נחשף ב-TheMarker כי שראל חיבר דו"ח שלפיו שמירת כל עתודות הגז לצורכי המשק המקומי עדיפה מבחינה כלכלית על פני יצוא, ורכישת אנרגיה חלופית בעתיד. זאת, בסתירה להמלצות ועדת צמח הממשלתית - ובסתירה לעמדת האוצר עד כה, שאף דחף להגדלת מכסות היצוא.

במכתב ששיגר ראש תחום הפרטה ורגולציה במרכז, עו"ד אפי מיכאלי, לפי חוק חופש המידע, ביקש "את פרסום חוות הדעת בהקדם, שכן ראוי כי זו תובא לידיעת הציבור באופן מלא לצורך עריכתו של דיון מעמיק בנושא ולצורך בחינת מסקנות ועדת צמח במישור הציבורי".

ד"ר מיכאל שראלצילום: יונתן בלום

עו"ד עמית ברכה מאט"ד הוסיף כי "הדו"ח עוסק בנושא בעל היבט ציבורי מובהק וכבד משקל.. שהינו בעל השלכות הרות גורל על הציבור הישראלי כיום ועל הדורות הבאים. נסיבות ייחודיות אלה מחייבות שקיפות מלאה בחשיפת המידע הנוגע להליך קבלת ההחלטות ביחס לשאלת יצוא הגז.

"הרציונל שהוביל לחשיפת הפרוטוקולים של ועדת צמח עולה ביתר שאת ביחס לדו"ח זה. למותר לציין כי לעמדה זו ישנה חשיבות רבה, ואפשר להניח כי יש בה כדי לפקוח את עיני הציבור ואת עיני מקבלי ההחלטות להיבטים שונים ביחס להחלטה על יצוא הגז".

ברכה הוסיף עוד כי "כל החלטה שתתקבל ביחס לייצוא הגז, שתתעלם מחוות דעת מרכזית זו, סביר כי תלקה בפגם בתשתית העובדתית העומדת בבסיסה".

דו"ח שראל, יש לציין, כלל חישוב הסתברותי של עלויות אנרגיה בלבד - ללא התייחסות להיבטי הפיתוח של ענף חיפושי הגז. בגרסה נוספת שלו, נמצאה הצדקה כלכלית גם לגבי תרחיש של יצוא גז - אך בשיעור נמוך משמעותית מזה שנדון כיום בממשלה - או כזה שיכולתו להצדיק מימון פרויקט פיתוח מוטלת לכאורה בספק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?