1,200 עובדי חברת החשמל שבתו במחאה על חיבור מתחרה לרשת

הנהלת החברה דרשה מהעובדים לחבר את תחנת דוראד לרשת - אך אלה סירבו; יו"ר הוועד: "ניסיון הפחדה שלא צלח"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

מאבק עובדי חברת החשמל בתחרות בענף עלה על פני השטח: 1,200 מעובדי החברה במחוז הדרום הפסיקו היום (ב') את עבודתם ושבו לבתיהם, בהוראת ועד העובדים של החברה, לאחר שהנהלת חברת החשמל דרשה מצוות של עובדי החברה לחבר את תחנת הכוח הפרטית דוראד לרשת החשמל - ומשאלה סירבו, הורתה להם להפסיק את עבודתם, ולחזור לביתם. בתגובה, הורה הוועד לכלל עובדי המחוז הדרומי - מראשון לציון ועד אילת - לשוב לבתיהם. בשעות אחר הצהריים חזרה בה הנהלת החברה מדרישת החיבור, והעובדים שבו לעבודה.

כפי שפורסם השבוע ב-TheMarker הודיע ועד העובדים בחברה כי לא יחבר את תחנת דוראד, המוקמת בימים אלה מדרום לאשקלון, במחאה על "הרפורמה הזוחלת" כלשונו, שבמסגרתה יופעלו תחנות כוח פרטיות ללא הסכם על שינוי מבני בחברת החשמל. בתגובה, פנתה הנהלת החברה לבית הדין לעבודה בחיפה - וזה אמור לקיים דיון בנושא ביום רביעי.

"ניסו לחייב אותנו, העובדים, לפעול בכפייה לפני הכרעת בית הדין לעבודה בנושא חיבור התחנות הפרטיות. מדובר היה בניסיון הפחדה שלא צלח", אמר יו"ר הוועד, דוד (מיקו) צרפתי. "הנהלת החברה התעשתה, הגיעה להבנות עם ועד העובדים, וקראה לעובדי המחוז הדרומי לשוב לעבודתם. יישרנו עם הנהלת החברה את ההדורים ואנו ממתינים כעת להכרעת בית הדין לעבודה ברביעי הקרוב. נכבד את הכרעת בית הדין ונפעל לפיה".

תחנת הכוח דוראדצילום: בני מור

עובדי החברה פתחו בעיצומים שלושה חודשים בלבד לאחר שסירבו לחבר גם את תחנת הכוח של OPC במישור רותם - ונדרשו לחזור לעבודה בידי בית הדין לעבודה. בעקבות המקרה, שיגר הממונה על ההגבלים העסקיים מכתב אל ראשי חברת החשמל, ובו ציין כי אי חיבור יצרני חשמל פרטי לרשת הולכת החשמל הוא בגדר ניצול לרעה של כוחה המונופוליסטי של החברה. זאת, בין אם מדובר בהחלטה של החברה ובין אם כתוצאה מעיצומים שבהם נוקט ועד העובדים.

בתוך כך, נחשף היום כי רשות החשמל קרובה לסיכום עם דוראד על הפעלה מוקדמת מהמתוכנן, במקרה של מחסור בחשמל בקיץ הקרוב, ובתמורה לתעריף רכישת חשמל מתמרץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"