ניכוי שכר השובתים בנמל אשדוד יידחה ב-60 יום

אגף השכר במשרד האוצר הורה לנמל למסור לידיו את רשימת העובדים, כ-500 במספר, שנקטו בעיצומים - ולנכות באופן תקדימי שיעור של 10%-30% משכרם בגין שעות העיצומים

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, שוב נחלצת לעזרת עובדי נמל אשדוד. בדיון שקיימה אתמול בלשכתה, הוחלט כי הנהלת הנמל תימנע מניכוי שכר העובדים שנקטו בשנה האחרונה עיצומים - ותקיים הידברות עם ההסתדרות והעובדים במשך 60 יום, כדי לפתור את הסוגיה.

אגף השכר במשרד האוצר הורה לנמל למסור לידיו את רשימת העובדים, כ-500 במספר, אשר נקטו בעיצומים - ולנכות באופן תקדימי שיעור של 10%-30% משכרם בגין שעות העיצומים. ואולם כפי שפורסם שלשום, הנהלת הנמל נקטה בצעד נדיר משל עצמה - כאשר העבירה את הוראת האוצר לנכות את שכר העובדים לבחינת בית הדין לעבודה. זאת, בעוד שהאוצר "עוצם עין" לנוכח התרגיל שהפקיע למעשה מסמכותו.

נמל אשדוד

רק לפני חודשיים הורה בית הדין הארצי לעבודה לדחות עד לסוף אפריל את יישום החלטת דירקטוריון נמל אשדוד שלא להעסיק קרובי משפחה של עובדים במשרדי ההנהלה הבכירה. זאת, בעקבות "השביתה האיטלקית" שבה פתחו כמה מהוועדים בנמל. בית הדין הורה לנמל לקיים הידברות עם ההסתדרות בתקופה זו – אך זו התמוססה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"