ממחר: אפשר לעלות לאוטובוסים בתל אביב גם מהדלת האחורית

במסגרת ניסוי שעורך משרד התחבורה יוצבו בקווים 4, 5 ו-104 של דן מכשיר לתיקוף כרטיסים שבו יועבר כרטיס רב-קו

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

ממחר אפשר לעלות גם מאחור: כפי שנחשף ב-TheMarker, ממחר יהיה אפשר לעלות לכמה מהאוטובוסים של דן בקווים 4, 5 ו-104 מבלי להעביר את כרטיס הרב-קו ליד הנהג. זאת, במסגרת ניסוי שעורך משרד התחבורה.

בקווים אלה יוצב מול הדלת האחורית מכשיר לתיקוף כרטיסים שבו יועבר כרטיס רב-קו. כדי למנוע ניצול לרעה של העלייה מאחור תוך התחמקות מתשלום, תתוגבר פעילות הפקחים וכרטיסנים בקווים אלה.

אוטובוס בזמן הסופה בתל אביב

הפיילוט ילווה גם בקמפיין פרסומי ו-120 דיילים ודיילות שיתפרשו לאורך הקווים וידריכו את הציבור על אופן העלייה והירידה מהאוטובוסים וכיצד להשתמש בשירות החדש. האוטובוסים המשתתפים בפיילוט יסומנו בשילוט מתאים, כולל על רצפת האוטובוס.

החשיבות הגדולה של עלייה מהדלת האחורית אינה רק קיצור התור בכניסה לאוטובוס, אלא בעיקר קיצור זמן השהייה של האוטובוס בתחנה. כשנוסעים עולים משתי דלתות, יכול האוטובוס לעזוב את התחנה במהירות ולהמשיך בדרכו. קיצור זמן זה, כדקה בכל תחנה, מסתכם בהפחתה ניכרת של זמן הנסיעה באוטובוס.

שר התחבורה, ישראל כץ, כץ מסר כי בחודשים הקרובים יערך פיילוט דומה גם בירושלים ובחיפה, מתוך מגמה להרחיבו לכל הערים בארץ.

בכמה ממכרזי התחבורה הציבורית החדשים יש אפשרות להציע עלייה מהדלת האחורית, אך הדבר אינו חובה והחברות לא מציעות זאת. עם זאת, תל אביב לא תהיה העיר הראשונה שבה תתאפשר כניסת נוסעים מאחור, ומערכות אלה כבר פועלות בכמה ערים חרדיות. אלא שבערים אלה הן נועדו להפרדה בין גברים לנשים, ולא לקיצור זמן עמידת האוטובוס בתחנות.

המכרזים החדשים לתחבורה ציבורית, שבהם יוחלפו בין היתר המפעילים באזורי מודיעין, השרון והעמקים, כוללים חידוש אחר: מכשירים לטעינת רב-קו למכירת כרטיסים רב פעמיים מחוץ לאוטובוס, בתפוצה רחבה. במשרד התחבורה אף שוקלים שנוסע שירכוש כרטיס מהנהג ישלם מעט יותר, כדי לעודד רכישה מחוץ לאוטובוס, שלא תעכב את נסיעתו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו