שנתיים לנתיב המהיר |

הנהגים מוותרים על האוטו בכניסה לת"א

מספר הנהגים שהעדיפו לשלם אגרה בנתיב המהיר כדי לעקוף את הפקק בכביש 1 הוכפל ב–2012 והגיע לכ–3,000 ביום ■ גם מספר הנהגים שהעדיפו להשאיר את המכונית בחניון הנתיב ולהיכנס לתל אביב באמצעות שאטלים חינמיים או בנסיעה משותפת עם חבריהם, זינק

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

>> שנתיים לאחר שנפתח לתנועה, ממשיך הניסוי היומרני של הנתיב המהיר לתל אביב להצדיק לפחות את הרציונל התחבורתי שעומד מאחוריו. כ-3,000 נהגים מעדיפים לנסוע מדי יום בנתיב האגרה שנסלל בצדו השמאלי של כביש 1, בין מחלף שפירים לקיבוץ גלויות, לשלם אגרת מעבר של 20-25 שקל בממוצע - ולחסוך את העמידה בפקק שמחכה לנהגים האחרים בכניסה לתל אביב.

אלא שההצלחה התחבורתית לא נמדדת במספר הנהגים שמעדיפים לעבור בנתיב האגרה. מספרם של אלה גדל ב-2012 ב-22% ל-28.6 אלף בממוצע לחודש - והכפיל את עצמו לעומת הממוצע ב–2011. ההצלחה גם לא נמדדת במספר מנויי הנתיב, שגדל ב-2012 ב-30% ל-52 אלף.

חניון הנתיב המהירצילום: רודי אלמוג

ההצלחה התחבורתית באה לידי ביטוי בהפחתת מספר כלי הרכב הפרטיים שנעים בציר העמוס שבכניסה לתל אביב מדי בוקר, ובהקלה הנגזרת מכך על עומסי התנועה בכניסה הדרומית למטרופולין. במלים אחרות, היא נמדדת בעלייה במספרם של הנהגים שבוחרים להשאיר את רכבם בחניון ה"חנה וסע" החינמי שבמחלף שפירים - ולהמשיך לתל אביב באמצעות שירות השאטלים החינמי שמעמיד לרשותם זכיין הפרויקט, שפיר נתיב מהיר; או להצטרף לנוסעי רכב אחר כדי לזכות במעבר חינמי בנתיב ‏(carpool‏).

מספר הנהגים שהעדיפו בינואר להחנות את רכבם בחניון ה"חנה וסע", במקום לעמוד בפקק הכניסה לתל אביב, גדל ב-27% לעומת מספר החונים בינואר 2012 - מ-1,300 מכוניות חונות ליום אשתקד ו-250 בלבד בינואר 2011, ל-1,650 חונים בחודש שעבר. מספר הנהגים והנוסעים שבחרו להשתמש בשירות השאטלים החינמי, משפירים למתחם הקריה בתל אביב ולמתחם הבורסה ברמת גן, זינק בשנה החולפת מ-1,700 נוסעים לכיוון בממוצע ליום ל-2,200 - עלייה של 29%. כמו כן, קפץ מספר סיבובי השאטלים במסלולים מ-260-290 סיבובים בממוצע ליום בינואר 2012 ל-330 סיבובים בסוף 2012.

מספר הנסיעות בנתיב במכוניות עם ארבעה נוסעים לפחות, המוגדרות מרובות נוסעים ופטורות מאגרה, זינק גם הוא בין ינואר לדצמבר 2012 בלא פחות מ-44% - והסתכם בקרוב ל-10 אלף נסיעות בחודש. יתכן ששיא האגרה שגבה הנתיב ב-2012 לנסיעה בודדת - 75 שקל - תרם גם הוא לכך.

כלי רכב המחויבים באגרה ואלו שלא

נתונים אלה ממחישים את הפוטנציאל הגלום בפרויקט, שמתפעלות שפיר הנדסה ונהור מקבוצת דן, תחת פיקוחה של חברת חוצה ישראל. עם זאת, הפרויקט מתקשה להדביק את הביקוש מצד הנהגים המבקשים להשאיר את מכוניותיהם בחניון. חניון ה"חנה וסע" יכול להכיל כיום 2,000 מכוניות, וצפוי להתמלא השנה עד אפס מקום. המדינה והזכיין מתעכבים בהליכים הרגולטוריים והסטטוטוריים הנדרשים להכפלתו - ומספר המקומות לא יגדל גם בשנה הקרובה. השנה נכשל גם ניסיון לחכירת שטח חנייה זמני באזור כפר חב"ד.

כפועל יוצא, תידחה התוכנית שגובשה להפעלת קו שאטלים חינמי שלישי מהחניון בשפירים - עד למתחם רוטשילד ואלנבי שבתל אביב - שצפוי היה להגדיל עוד יותר את מספר המשתמשים בשירות. במקביל גוררים במשרד התחבורה רגליים בכל הקשור להקמתה של תחנת רכבת כבדה באזור החניון - מאחר שהמהלך כרוך בהסטה רגישה פוליטית של תחנת הרכבת מכפר חב"ד.

הבעיות בפרויקט לא מסתכמות בכך. בין שפיר לבין המדינה נמשכות מחלוקות כספיות סביב דרישות פיצויים שהעלתה לאחר תום העבודות. אלה הסתכמו עד כה בכ-500 מיליון שקל - ומונעות לפי שעה את הענקת "תעודת הגמר" לפרויקט מידי המדינה. בשבועות האחרונים הואצו המגעים לפשרה בין הצדדים.

חונים בדרך לעבודה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?