מכורים |

למרות הדלק: השימוש ברכב בישראל שובר שיאים

שיעור המשתמשים בתחבורה ציבורית במטרופולין תל אביב הוא כ-30% בלבד - מהנמוכים בעולם

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

לפני כשבוע פירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ‏(הלמ"ס‏) את נתוני הנסועה השנתית בישראל ל-2011, מהם עולה כי היקף הנסועה עלה ב-1.7% בהשוואה ל-2010 והסתכם ב-51 מיליארד ק"מ. הנסועה הממוצעת לכל כלי הרכב פחתה ב-2.5%, אך בעלי מכוניות פרטיות נוסעים מעט יותר מ-16,800 ק"מ בממוצע לשנה, לעומת 16,700 ק"מ ב-2010.

נתונים אלה גבוהים בהרבה מהתחזיות שהוצגו בדו"ח שייינין, שחובר ב–2005 ונועד להתוות מדיניות להתמודדות עם תאונות הדרכים בישראל. הנסועה ב-2011 גבוהה ב-8% מהתחזית, ולמעשה היא עולה אפילו על התחזית ל-2015. הקילומטרז' הממוצע לכלי רכב בשנה שעברה ירד במקצת, והיה 19,400 ק"מ, לעומת 19,900 ק"מ ב-2010. הירידה בממוצע הנסועה נובעת מירידה בקילומטרז' הממוצע של משאיות, שנסעו 33,400 ק"מ בממוצע למשאית, לעומת 38,100 ק"מ ב-2010, וכן ירידה בנסועה של מיניבוסים ורכבי היסעים קטנים.

פקק בנתיבי איילוןצילום: ניר קידר

הירידה בקילומטרז' הממוצע קשורה בין היתר בצפיפות בכבישי ישראל: בעוד שמספר המכוניות גדל ב-164% מאז 1990, והנסועה הכוללת גדלה ב-172%, הרי ששטח הכבישים גדל ב-80% ואורכם ב-41% בלבד. ואולם, הירידה בנסועה של משאיות לא יכולה לחפות על כך שהנסועה במכוניות פרטיות לא ירדה, והסיבה המרכזית לכך היא שימוש מועט מהצפוי בתחבורה ציבורית.

הנסועה הממוצעת של אוטובוסים אמנם עלתה בשנה שעברה בכ-3%, אך במקביל גם הנסועה הממוצעת של מכוניות פרטיות לא יורדת, למרות עליית מחירי הדלק, ובשנה שעברה אף נרשם גידול זעיר בנסועה, בשיעור של 0.5%.

כמה מהסיבות לכך אפשר למצוא בסקר שערכה עמותת אור ירוק בינואר האחרון: רק 40% מהנשאלים דיווחו כי הם משתמשים בתחבורה ציבורית כאמצעי תחבורה עיקרי במהלך היום. לפי נתוני משרד התחבורה, שיעור המשתמשים בתחבורה ציבורית במטרופולין תל אביב הוא מהנמוכים בעולם - כ-30% בלבד, לעומת 63% בציריך, 65% בברצלונה ו-70% בוורשה.

לפי הסקר של אור ירוק, הדרת הרגליים מהתחבורה הציבורית נובעת מחוסר נוחות לנוסעים ‏(57% מהנשאלים‏), לוחות זמנים מגבילים ‏(15%‏), אטיות הנסיעה ‏(9%‏) וצפיפות ‏(6%‏).

מחקר שערך פרופ' ערן ויגודה גדות מאוניברסיטת חיפה מגלה כי שביעות הרצון מתחבורה ציבורית בישראל אף נמצאת בירידה, ובשנה שעברה חלה נפילה של 11% בשביעות הרצון מאוטובוסים, ושל 24% בשביעות הרצון מהרכבות.

עם זאת, יש גם נתון אופטימי: לפי סקר אור ירוק, 60% מהציבור הביעו נכונות להשתמש בתחבורה ציבורית במידה שתהיה נגישה, מהירה ונוחה.

שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, אמר בתגובה לממצאי הסקר כי "שיפור והרחבה של מערך התחבורה הציבורית בישראל - הכרחי ודחוף. מעבר של 10% מנוסעי הרכב הפרטי לתחבורה ציבורית - משמעותו חיסכון של כ-5.5 מיליארד שקל, וחשוב מכך - חיסכון בחיי אדם, בעקבות ירידה במספר תאונות הדרכים וההרוגים".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן