מכה לכיס |

מנהל רשות המים: התעריפים יועלו בעד 5% ב-2013

"בשנתיים האחרונות נשחק תעריף המים בכ-3% וההתייעלות פיצתה על כך" - אמר היום אלכס קושניר, מנהל רשות המים לוועדת הכלכלה

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

תעריפי המים יועלו בשיעורים בודדים עד 5% בינואר 2013. תעריפי האנרגיה עלו ולא תהיה ברירה אלא להעלות את התעריפים. "בשנתיים האחרונות נשחק תעריף המים בכ-3% וההתייעלות פיצתה על כך", אמר היום אלכס קושניר, מנהל רשות המים לוועדת הכלכלה.

בתשובה לשאלת ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) האם התעריף לא יעלה מעבר ל-5% השיב קושניר כי "אני מעריך שהתעריף לא יעלה על 5% אבל איני יכול להבטיח. בקרוב יתקיים הדיון במועצת רשות המים שלאחריו יהיה שימוע ציבורי. בסוף נובמבר או בתחילת דצמבר נדע מה יהיו המרכיבים של התעריף ואז נדע בכמה יעלה התעריף".

אלכס קושניר

ח"כ יואל חסון (קדימה) אמר כי "הקונספציה שכל המפעל הלאומי הזה נופל רק על הצרכן זה דבר שאין לו סוף. הכל הולך להתייקר שנה אחרי שנה, עד שהציבור לא יוכל לעמוד בעלות והאוצר יצטרך להכניס את היד לכיס. צריך לחלק את הנטל". קושניר השיב כי "האוצר עוזר בנושאי השבת קולחין ותשתיות ביוב. ריאלית מחיר המים ירד ב-3% בשנה האחרונה".

ח"כ רונית תירוש (קדימה) טענה כי "ראינו שבירדן עשו מחאות שנענו, אפילו ברשות הפלסטינית המחאות נענו ורה"מ נתניהו גם שלח מענק של 250 מיליון שקל. אבל בישראל אנחנו תרבותיים, עושים הפגנות עם זמרים וחוזרים הביתה והממשלה ממשיכה בשלה". ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תבע להחזיר את הפיקוח על מחיר המים לכנסת, ולבטל את התאגידים. "צריך שהאוצר ישלם על תשתיות מים כמו על סלילת כבישים" קרא.

היו"ר ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד) התייחס לכך ואמר כי "יש סמכויות שניטלו בעבר מהכנסת, בטרם זמני, ואני לא יודע אם זה היה צעד חכם. הישיבה הזו נקבע ערב ראש השנה בפגרה בגלל חשיבות הנושא וכדי להביא לא רק למקסימום מקצועיות אלא גם למקסימום רגישות בהחלטה על תעריף המים".

מנכ"ל משרד האנרגיה שאול צמח השיב כי " במבנה הנוכחי של משק המים אין לראש רשות המים שיקול דעת. הוא פועל לפי כללים ולא יכול לאחוז את התעריפים כלפי מטה ולשמור על אותה רמת שירות באספקת המים, מצד שני הוא לא רוצה להעלות תעריפים".

ליליאנה סירקיס, עובדת סוציאלית בעיריית ירושלים, מפורום מים לנזקקים, אמרה שיש עלייה ניכרת של מאות אחוזים לעומת שנים קודמות במספר המשפחות שמתקשות לשלם את החשבון ומנותקות ממים. "האוכלוסייה שאנחנו מטפלים בה לא תוכל לעמוד בהעלאה נוספת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"