כביש עוקף קריות ייפתח ביום חמישי - חצי שנה לפני המועד

"הצפון זה המרכז החדש", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, בטקס הפתיחה של הכביש

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

30 שנים אחרי פתיחת נתיבי איילון, זוכים גם תושבי חיפה וקריות לכביש פרברי מהיר, עם פתיחתו לתנועה של כביש עוקף קריות. "הצפון זה המרכז החדש", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, בטקס הפתיחה של הכביש, והוסיף כי "כביש עוקף קריות הוא חוליה נוספת בהשקעת המיליארדים שלנו בתכניות התחבורה. נמשיך לפעול ולהשקיע על מנת לחבר את הפריפריה למרכז".

"עוקף קריות ייפתח לתנועה שלושה ימים לפני ראש השנה - מתנה יפה לתושבי הגליל, הקריות וחיפה", אמר שר התחבורה ישראל כץ, "זהו כביש שתוכנן ככביש אגרה, אולם בהחלטת ממשלה, החלטנו לצרף אותו לתוכנית להאצת הצמיחה במשק ועל כן הקמתו הועברה לטיפול החברה הלאומית לדרכים. הפרויקט מקדים את לוחות הזמנים וזהו חסכון נטו למשק הלאומי", הוסיף כץ ואמר כי "החיסכון בזמן ובדלק יורגש מיידית על ידי הנהגים העושים דרכם מדי יום בציר שבין חיפה לקריות ולעכו. במקום נסיעה דרך עשרה רמזורים בכביש החוצה שטחי בינוי ואיזורי תעשייה צפופים, ניתן יהיה לנסוע בכביש באיכות הגבוהה ביותר".

ביום חמישי, מעט לפני ראש השנה, ייפתח לתנועה החלק המרכזי של הכביש של כביש עוקף קריות (כביש 22), חצי שנה לפני המועד המתוכנן. בשלב הראשון ייפתח קטע באורך 8 ק"מ בין כביש 22 הקיים (מחלף ידין) לבין מחלף ביאליק. מהירות הנסיעה המותרת בכביש זה תהיה 100 קמ"ש, ולא יהיו בו רמזורים. הכביש יתחבר לכבישים הוותיקים יותר באזור באמצעות ארבעה מחלפים חדשים - ההסתדרות, אתא דרום, אתא צפון וביאליק.

פתיחת הכביש התאפשרה בעקבות פסיקת בג"צ שדחה את עתירתן של שלוש חברות הגז המפעילות את חוות הגז הצפוני, וחייב אותן להטמין או להעביר את החווה. הכביש שאורכו הכולל - 14 קילומטר ייפתח במארס 2013. הפרויקט מחבר בין מחלף ידין במזרח העיר חיפה, לכפר מסריק בפאתיה הדרומיים של עכו, ומאפשר נסיעה מהירה ממזרח לקריות, בין עכו למרכז העיר חיפה או להתחבר לכביש מס' 4 וממנו דרומה. זמן הנסיעה המוערך בכביש הוא כרבע שעה בין עכו למבואות חיפה, במקום 40 או 50 דקות בנסיעה דרך הקריות.

הכביש הוא דו-נתיבי ודו-מסלולי ויהיה מואר לכל אורכו ומבודד בקירות אקוסטיים. ההשקעה בפרויקט היא 1.7 מיליארד שקל, והקמת הכביש נוהלה על ידי חברת ח.פ.ת, עבור החברה הלאומית לדרכים והקבלן הראשי היה שפיר.

מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים שי ברס אמר כי "הכביש הוקם על פי הדרישות המתקדמות ביותר בעולם. הכביש תוכנן כך, שניתן יהיה לנסוע עליו במהירות 100 קמ"ש, בנוחות וברמת בטיחות גבוהה".

ארנון וולסקי, מנהל הפרויקט מטעם חברת שפיר: "חברת שפיר גאה לסיים את הפרויקט כחצי שנה לפני המועד המתוכנן. על מנת להקדים את לוחות הזמנים, הטמענו בתכנון הפרויקט את הידע ההנדסי והטכנולוגיות המתקדמות בעולם, תוך שמירת איכות החיים והסביבה של תושבי האזור".

עוקף קריות במספרים: היקף השקעה: 1.7 מיליארד שקל. אורך הכביש: 14 ק"מ. דרכי גישה חדשות: 30 ק"מ. מחלפים חדשים: ההסתדרות, אתא דרום, אתא צפון, ביאליק, כרי נעמן. גשרים: 19. תאורה: מלאה. 6 רשויות לארכו: חיפה, קרית אתא, זבולון, קרית ביאליק, מטה אשר, עכו. מהירות: 100 קמ"ש. המסלול החלופי: 10 צמתים ורמזורים. אבני דרך לקבלן: 134 נקודות תשלום. פרסום המכרז: אפריל 2009. היתר עבודה: פברואר 2010. פתיחה חלקית: ספטמבר 2012. פתיחה מלאה: מארס 2013.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?