עיריית ת"א: אין השכרת אופניים בכיפור; כץ לא בדק העובדות

(עדכון) שר התחבורה תקף היום את ראש עיריית תל אביב: "חולדאי עושה שימוש פוליטי בפרויקט ופוגע ביום הקדוש ביותר ליהודים"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

(עדכון) עימות בין שר התחבורה, ישראל כץ, לבין עיריית תל אביב סביב שירות השכרת האופניים - תל אופן - במהלך יום הכיפורים.

שר התחבורה, ישראל כץ, קרא היום לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לחזור בו מהחלטתו לאשר את הפעלת השירות וכינה זאת פגיעה בסמל המקודש ביותר של מדינת ישראל. לדבריו, "מדובר בחציית קו אדום ובשבירה של כל המוסכמות. פרויקט תל אופן הוא פרויקט חשוב, אך לצערי, חולדאי עושה בו שימוש פוליטי ופוגע ביום הקדוש ביותר ליהודים".

שר התחבורה הודיע כי במידה שחולדאי לא יחזור בו מהחלטתו לאשר את הפעלת פרויקט השכרת האופניים ביום כיפור, הוא יפסיק את כל כספי הסיוע והתמיכה של משרד התחבורה בפרויקט.

"מדובר בפרויקט חשוב ומצליח ולכן משרד התחבורה תמך ואף עודד את המיזם, באמצעות הקצאת תקציבים ובסלילת מסלולים מיוחדים לרוכבי אופניים. אולם במידה שחולדאי ישבור את כל הכללים ויפגע ביום המקודש ליהודים, אפסיק את כל כספי הסיוע והתמיכה של המשרד בפרויקט", אמר כץ.

מאוחר יותר, טענה עיריית תל אביב כי השירות לא יופעל ביום הכיפורים ותקפה את שר התחבורה בחריפות: "מצער ששר התחבורה ישראל כץ לא בדק את הפרטים בנושא שירותי תל אופן ביום כיפור טרם הודעתו לעיתונות בנושא". עוד טענה העירייה כי היא זו שמממנת את השירות ולא משרד התחבורה.

עוד מסרה העירייה כי "המנויים השנתיים יוכלו ללא תשלום לשכור אופניים לפני החג ולהחזירם בצאתו כך שאין כל פגיעה בקדושת יום כיפור בפעולה זו. יצויין כי גם בשנה שעברה ניתן היה לקחת אופניים לפני יום כיפור ולהחזירם בצאתו אך המנויים חוייבו על משך ההשכרה. השנה לא יידרש כל תשלום מהמנויים השנתיים. העירייה מצרה על ניסיון השר לפגוע בפרויקט שהצלחתו כאלטרנטיבה לתחבורה הציבורית כבר הוכחה".

מחברת תל אופן נמסר: "עיריית תל אביב-יפו תפעיל את שירותי תל אופן ביום כיפור במתכונת מיוחדת. מנויים שנתיים בלבד יוכלו להשכיר אופניים לפני כניסת החג ולהחזירם בצאתו, זאת ללא תשלום נוסף. יצויין כי על השוכר מוטלת האחריות לשמירה על האופניים ולהחזרתם במועד לאחר צאת החג. העירייה ממליצה למשתמשים ביום כיפור לקשור את האופניים במקום בטוח כאשר הן לא בשימוש. ביום כיפור לא תפעל המערכת ולא יועסקו עובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים