הסינים רוצים להקים רכבת לאילת - חברות אמריקניות מתנגדות

לשכת המסחר: "היחסים המיוחדים בין ישראל וארה"ב הם הנכס המדיני והביטחוני החשובים ביותר שיש לישראל בזירה הבינלאומית"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

שר התחבורה, ישראל כץ, מעוניין שהסינים יקימו את קו הרכבת לאילת, אך בלשכת המסחר ישראל-אמריקה מזהירים כי הדבר עשוי להיות "הפניית עורף" לארה"ב. לפני כחודש חתם שר התחבורה עם מקבילו הסיני הסכם לשיתוף פעולה, ובמסגרתו נבחנת הקמת הקו בידי סין, בהליך עוקף מכרז. אך ההודעה שפירסמה אתמול של לשכת המסחר מסמן את תחילתה של ביקורת בינ"ל שהמהלך עשוי לגרור. סיור שערכו נציגי החברה הסינית CCCC בתוואי המסילה המיועד, שנחשף ב-TheMarker, הביא את הלשכה לשגר את ההודעה לכלי התקשורת.

בהודעה צוין כי "היחסים המיוחדים בין ישראל וארה"ב הם הנכס המדיני והביטחוני החשובים ביותר שיש לישראל בזירה הבינלאומית", ונוסף כי רק בשבוע שעבר חתם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על העברת סיוע כספי נוסף בישראל.

תחנת חוף הכרמלצילום: ארכיון: תומר נויברג/ג'יני

לכן, מציעים בלשכה, "לא להפנות עורף לארה"ב ולאפשר לחברות אמריקניות להיות מעורבות בפרויקט הנחת קו הרכבת לאילת, ולהכיר בנאמנותה ובתמיכתה של ארה"ב בכלכלת ישראל ובבטחונה".

הקמה של קו רכבת לאילת אושרה בידי הממשלה בחודש פברואר, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, מונה אז לעמוד בראש צוות שיכריע מהי הדרך המועדפת למימון וביצוע הפרויקט. הצוות היה אמור להגיש מסקנות בחודש מאי, אך אלה טרם הוגשו. כעת אומרים במשרד התחבורה כי צוות מקצועי של המשרד בוחן שלוש חלופות לביצוע המסילה: הקמת מסילה באמצעות הסכם בין ממשלתי בין ישראל לממשלה אחרת, הקמת המיזם בשיתוף הסקטור הפרטי או הקמתו באמצעות מימון מתקציב המדינה.

קו הרכבת ישמש למטענים ויהיה גשר יבשתי בין הים האדום לים התיכון ואף אלטרנטיבה מסוימת לתעלת סואץ. בנוסף, תפעל גם רכבת נוסעים, שלפיה הצהרות משרד התחבורה, תביא נוסעים מת"א לאילת תוך שעתיים לכל היותר, ומהירותה תגיע עד ל-250 קמ"ש.

תוואי המסילה, מצין ועד אילת, יהיה באורך של כ-170 קילומטר. הוא כולל 63 גשרים, באורך של 4.5 קילומטרים ו- 5 מנהרות, באורך כולל של 9.5 קילומטרים. אורך המסילה הכולל, מת"א לאילת, הוא 350 ק"מ.עלות הפרויקט תעלה על 10 מיליארד שקל, וההשקעה עשויה להיות כפולה מכך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט