מכה לענף התשתיות: ארבעה בכירים שעוסקים בתשתיות באוצר - פורשים

מנהל מיזמי הזכיינות, רכז האנרגיה ושני רכזי התחבורה באגף התקציבים ובאגף החשב הכללי עוזבים את משרד האוצר בתוך תקופה קצרה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

>> מכה לענפי התחבורה והאנרגיה בעקבות פרישתם בטווח זמנים קצר של ארבעה מאנשי משרד האוצר האמונים על ענפי מיזמי הזכיינות, האנרגיה והתחבורה.

אודי אדירי

ראשון הפורשים היה עוזי לוין, מנהל אגף הפרויקטים בחברה הממשלתית ענבל, הכפופה לאגף החשב הכללי. לוין היה אמון בארבע השנים האחרונות על כתיבת מכרזי הזכיינות הממשלתיים ועל ריכוז ועדות המכרזים של פרויקטי ה-BOT בענפי התחבורה, האנרגיה, המים והנדל"ן.

לוין נחשב בין היתר לכוח המניע ליישומם של המכרזים הבינלאומיים להקמת תחנות הכוח הסולאריות באתר אשלים שבנגב, שאותם קידם עוד בתקופתו כיועץ למנכ"ל משרד התשתיות. לוין פרש מתפקידו בחודש שעבר לטובת המגזר הפרטי, ועדיין לא מונה לו מחליף.

לפני כשבועיים פרש מתפקידו גם רכז התחבורה באגף החשב הכללי, נחמיה קינד, שקודם לתפקיד חשב משרד האנרגיה והמים. קינד כיהן בתפקידו שנתיים וחצי תחת סגן החשכ"ל גיל שבתאי, לאחר ששימש קודם רכז משרדים חברתיים, וליווה את כלל פרויקטי התחבורה שיצאו לדרכם באחרונה, דוגמת הנתיב המהיר לתל אביב, מנהרות הכרמל והרכבת הקלה בירושלים.

באחרונה הפתיע גם רכז התחבורה באגף התקציבים, אריאל אבלין, בהודעה על כוונתו לעזוב את המשרד. זאת, בתום כהונה בת שנה וחצי, שבמהלכה קידם את הרפורמה ברכבת ישראל ואת תוכניות התחרות בענף התחבורה הציבורית באוטובוסים. למחליפו ימונה רפרנט התחבורה באגף, אשר דולב.

אם לא די בכך, נודע כי גם רכז האנרגיה באגף תקציבים, אהוד אדירי, צפוי לעזוב את תפקידו בחודש הבא, לאחר שהתקבל ללימודי תואר שני באוניברסיטת הרווארד, במסגרת מלגת קרן וקסנר למצטייני המגזר הציבורי. אדירי כיהן בתפקיד שנתיים, שבמהלכן שימש מזכיר ועדת ששינסקי, היה שותף לכתיבת חוק מיסוי רווחי נפט, וכיהן גם כחבר מליאת רשות החשמל. למחליפו צפוי להתמנות רכז התעשייה באגף, אורן משה. אבלין ואדירי היו כפופים לסגן ראש אגף התקציבים, שאול מרידור.

עזיבתם של הארבעה עלולה לפגוע בניהול ענפי התשתיות עקב הדומיננטיות של האוצר בהתוויית השינויים העמוקים בענפים אלה - בעיקר נוכח העת הרגישה בענפי האנרגיה והתחבורה. מחליפיהם יידרשו להיכנס בתוך שבועות ספורים בעובי הקורה בכל הקשור למשברי החשמל והגז הטבעי, וכן למתרחש בדיונים על הרפורמות בחברת החשמל וברכבת ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?