תקלת בטיחות: מירס ניתקה את סיטיפס מהרשת והרכבות הושבתו

(עדכון) בצהריים החליטה מירס, אחרי התראה ששלחה לסיטיפס, לנתק את רשת התקשורת בשל חוב של מפעילת הרכבות אלסטום ■ היקף החוב מסתכם ב-35 אלף שקל ■ משרד התחבורה ערך בעבר שימוע לסיטיפס בשל בעיות בטיחות

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

חוב של מפעילת הרכבת הקלה למירס הביא לעצירת תנועת הקרונות בירושלים למשך כשעה היום אחר הצהריים. החוב, כך טוענים בסיטיפס, היה של המפעילה אלסטום שהחזיקה ב-20% בחברה עד לתחילת 2011.

מירס החליטה בצהריים לנתק את רשת התקשורת לרכבות, לאחר שלטענתה נשלחו מספר התראות. התוצאה היתה שהנהגים לא יכולים היו לתקשר עם מרכז הבקרה, ומשיקולי בטיחות הוחלט לעצור את תנועת הרכבות. כך בין היתר, נמנעה תאונת דרכים חמורה שעלולה היתה להיגרם בשל בעיות התקשורת.

אחרי כשעה של שיחות בהולות של הנהלת סיטיפס עם מירס חודשה התקשורת והרכבות חזרו לפעול. במירס טוענים כי לא הבינו שהניתוק יפסיק את תנועת הרכבות כליל, אך לא ברור עד כמה בדקו את משמעות הצעד שננקט. מייד לאחר הניתוק, הרכבת החלה לעבוד ב"מצב בטוח", ולאחר חצי שעה פסקה מלעבוד. היקף החוב של אלסטום הוא כ-21 אלף שקל מהשנה, הנוסף ל-14 אלף שקל משנת 2011.

מי שהפסיק את תנועת הרכבות הוא מנהל התפעול של סיטיפס, שאחראי על ניהול השימוש במסילה וקביעת לוחות הזמנים. לאחרונה נחשף ב-TheMarker כי לחברה לא היה מנהל תפעול במשך חודש, ולכן עברה שימוע חמור בידי משרד התחבורה. יתרה מכך, סיטיפס לא עידכנה את משרד התחבורה בעניין זה.

בשימוע החברה הוזהרה שאם מקרה זה יישנה רישיון ההפעלה שלה יישלל, ובשל היבטי הבטיחות תיבחן נקיטת הליכים פליליים נגדה. יצוין כי העילה לשימוע היא היעדרו של מנהל התפעול - אך הוא נערך גם על רקע ביקורת קשה שנמתחת על סיטיפס בנוגע להתנהלות פקחי החברה ברכבת.

מסיטיפס נמסר כי "מדובר בעניין של אלסטום מול מירס. לסיטיפס הדבר נודע רק עם ניתוק התקשורת, והחברה פעלה מייד לתיקון המקרה. תנועת הרכבות התחדשה במהירות".

ממירס נמסר בתגובה: "מירס התריעה והודיעה פעמים רבות לרכבת הקלה על חובה המצטבר לחברה. לדאבוננו, הרכבת הקלה לא טרחה להסדיר חוב זה ובעקבות כך, נותק השרות כנהוג במקרים אלה, כלפי לקוחות אשר חובם מצטבר והם אינם מגיבים להתרעות הניתנות בגינו. עם זאת, מתוך אחריות ציבורית, החליטה מירס בשלב זה להמשיך להעניק את השרות ומצפה מהרכבת הקלה לגלות אחריות כלפי ציבור לקוחותיה ולהסדיר את חובה".

מאלסטום טרם נמסרה תגובה.

רכבת קלה בירושלים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד