רפורמה היסטורית |

"רכבת חדשה": 30% מהתחזוקה במיקור חוץ, תוספות שכר לעובדים שלא ישבתו 3.5 שנים

שר התחבורה ובכירי ההסתדרות ורכבת ישראל הציגו במסיבת עיתונאים את ההסכמות שהושגו הלילה: תבוטל הכוונה להקים חברה בת לתחזוקה והעובדים יקבלו מענק חתימה של 40 אלף שקל כל אחד והעלאת שכר של 25% ■ העובדים קיבלו את אותה הצעה שדחו לפני שלושה שבועות

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

(עדכון) השביתה ברכבת ישראל בוטלה ברגע האחרון. מו"מ לילי הביא לסיום סכסוך העבודה ולרפורמה היסטורית ברכבת. העובדים הסכימו להצעה דומה לזו שדחו רק לפני שלושה שבועות. לפי מתווה ההסכם, תבוטל הכוונה להקים חברה בת לתחזוקה, ובמקומה תימסר תחזוקה של הקרונועים הישנים יתרים (IC3) לידי קבלן חיצוני במיקור חוץ. בנוסף, 30% מהצי הרכבות החשמליות העתידי יתוחזק במיקור חוץ. עובדי החברות האחרות לא יעבדו במתחמי הרכבת, לצד עובדי רכבת ישראל. שתי החברות הבנות שתוכננו להיות מוקמות - למטענים ולנדל"ן ופיתוח מסחרי - יוקמו כמתוכנן.

העובדים יקבלו מענק חתימה של 40 אלף שקל כל אחד בתמורה להסכמתם והעלאת שכר של 25%. בתמורה, הם הבטיחו לשמור על שקט תעשייתי במשך 3.5 שנים.

עוד נקבע כי כ-140 עובדי הקופות ייקלטו בחוזה קיבוצי להעסקה ישירה ברכבת, ובין העובדים וההנהלה ייחתם הסכם קיבוצי חדש, שתוקפו שמונה שנים. התחזוקה של מרבית הקרונות תישאר אמנם בידי העובדים, אך הם הסכימו לרפורמה מקיפה בתחזוקת הציוד הנייד, הכוללת הפעלה של המוסכים במשך 24 שעות והצבת מפקחים מטעם ההנהלה. כל הצעדים המשמעתיים נגד חברי הוועד, בהם פיטורים והשעיות, בוטלו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ישראל כץצילום: טלי מאייר

ההבנות בין העובדים להנהלה יביאו גם לביטול ההסכם למיקור החוץ עם בומברדייה, שיצריך את הרכבת לשלם לחברה פיצויים. עם זאת, כיוון שהרכבת מתכננת לרכוש מהחברה עוד עשרות קרונות, כנראה שהפיצוי לא יתקזז. בומברדיה תהיה אחת המועמדות למיקור חוץ של תחזוקת הקרונועים הישנים, והרכבות החשמליות בעתיד.

ישראל כץ, שר התחבורה, אמר במסיבת עיתונאים כי "היום נוסדה רכבת חדשה על בסיס הרכבת הקיימת עם כל מה שיש בה. יש כאן תהליכים שיביאו לשינוי של כל התהליכים הללו. אפשר יהיה לחבר גורמים פרטיים בעלי ידע, לניהול שקיים היום ברכבת. התשובה לשאלה מי ניצח היא הציבור. אין הפרטה של הפעלת הרכבת. מה שהיינו צריכים לעשות לנוכח הגידול בהיקפים היינו חייבים לשלב גורמים פרטיים. מעכשיו יש 3.5 שנים ללא שביתות. יש להנהלה רף עד ספטמבר להשביח את השרות. אני יכול לומר להנהלה שאין מכשול. בשורה האחרונה, הליך השיפור יהיה הדרגתי ברמת התחזוקה ובמטענים. אנחנו יודעים שמצב הרכבת יהיה הרבה יותר טוב. ככל שתתרחב הפעילות, הרכבת תשיג את יעדיה לקרב את הפריפריה למרכז".

עופר עיני, יו"ר ההסתדרות, הדגיש כי "זה היה סכסוך על עניין עקרוני. נושא התחזוקה לאורך יישאר ברובו בידי עובדי הרכבת. אני שמח שהמטרה הושגה. הישג נוסף הוא שלא מפטרים עובדים במהלך סכסוך עבודה קיבוצי. בסופו של דבר, צריך רכבת טובה יותר, ואני מקווה שבסוף יהיה שיתוף פעולה פורה".

עופר עיני צילום: דניאל בר און

גילה אדרעי, יו"ר ועד העובדים, בירכה על ההסכם: "עובדי הרכבת יכולים להיות גאים בהסכם שמגן עליהם, וגם להיות גאים בהסכם שעושה מתיחת פנים לרכבת ולשרות הציבור".

אורי יוגב, יו"ר הרכבת, הדגיש כי "אנחנו מסיימים שנה וחצי של תהליך סיום גדול ברכבת. אנחנו מכריזים על רפורמה גדולה, מהגדולות שבוצעה פה לאחרונה. יש לנו הזדמנות לפתח את תחומי המטען והנדל"ן, שלא היה מפותח מספיק בישראל. אנחנו מתמודדים בצורה יעילה עם התחזוקה ברכבת. השגנו שינוי בתחזוקה, עם פיקוח בינלאומי וסטנדרטים בינלאומיים אך רובו יתוחזק בידי עובדי הרכבת. נמצא את הדרך שהרכבת תתחזק את הציוד בנפרד מהגורמים החיצוניים. הצלחנו לייצר מצב שבעשור הקרוב, זה יהיה המבנה כפי שסוכם עכשיו. גרעין הרכבת הוא במתן שירות לנוסעים, וטפלנו בנושאי התחזוקה.

"אנחנו יוצאים לדרך חדשה, היא גם כזו שפועלת באופן תדי, עם איטרנט חינם, כרטיסים חכמים. אחת מרכבות הנוסעים המתחלפות בעולם. יש שלושה מתמודדים על תחזוקת הקרונות הישנים, ועד סוף השנה החברה צריכה להתחיל לטפל בהם. נושאי הפיתוח יחזרו והקו הכפול לבאר שבע ייצא לדרך. אני מקווה שכבר בספטמבר יהיה אינטרנט חינם, כרטיס חכם המשלב את התחבורה האוטובוסית, מערכת השילוט תוחלף. ההסכם הזה מאפשר לרכבת כולה לתעל את כל האנרגיות להעלאת רמת שירות. להגיע לדיוק של מעל 90%".

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעיצילום: ניר קידר

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אמר במסיבת העיתונאים: "יש הגנה על העובדים עד 2030 ולא יהיו פיטורי צמצום ב-18 השנים הקרובות. 140 קופאים ייקלטו להיות עובדי רכבת, אנשי מחשוב ותדלוק ייקלטו בחברה. ההסכם עשה צדק חברתי עם העובדים האלה. העובדים רוצים בטיחות ותחזוקה טובה יותר לרכבת. אני מקווה שעם ישראל ייהנה מהסכם טוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"