דירקטוריון הרכבת יאשר היום את הרפורמה החד-צדדית של כץ

התוכנית שהציג שר התחבורה לא הביאה עד כה לשיבושים בפעילות הרכבת, אך אישורה הצפוי בדירקטוריון והבאתה בשבוע הבא לאישור הממשלה עלולים לגרור עיצומים

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

>> הרפורמה החד-צדדית שהציג שלשום שר התחבורה, ישראל כץ, לרכבת ישראל, לא הביאה לשיבושים אתמול בפעילות הרכבת. עם זאת, המתח בין העובדים להנהלה עולה לקראת הכרעת דירקטוריון החברה היום בעניין יישום התוכנית שהציג שר התחבורה.

הדירקטוריון צפוי לאשר את התוכנית והיא תועלה להכרעת הממשלה ביום ראשון הקרוב, או בזה שאחריו. ייתכן כי בעקבות האישור יחליטו העובדים לנקוט עיצומים ויפגעו בתנועת הנוסעים. עם זאת, בהנהלת הרכבת מעריכים כי עופר עיני, יו"ר ההסתדרות, לא יאפשר שיבושים בפעילות הרכבת, והעובדים יסתפקו בשיבושים קלים יותר.

שלשום הכריז שר התחבורה על הקמת שלוש חברות בנות לרכבת שיתמקדו בתחזוקת רכבות, פיתוח עסקי ונדל"ן והובלת מטענים. בנוסף, הרכבת תתקדם בהסכם מיקור החוץ לתחזוקת קרונות דו-קומתיים חדשים עם חברת בומברדייה.

רכבת ישראלצילום: דן קינן

בתוך כך, חברת בומברדייה ספגה אתמול מהלומה בכנס מהנדסי הבטיחות של לשכת המהנדסים. המהנדס מאיר קנדלר, מהמכון לחקר הכשל, פירסם את התוצאות של שלושה תחקירי תאונה שערך, ובכולם נופלת האשמה על בומברדייה ולא על עובדי התחזוקה של הרכבת. קנדלר עומד בראש מכון בדיקה ניטרלי שעוסק בחקירת תאונות שונות, ואינו קשור לאחד הצדדים בסכסוך העבודה ברכבת.

לטענתו, השריפה בקרון בשפיים נבעה מעבודה רשלנית שביצעה בומברדייה בקרון. לדבריו, היצרן לא דאג לתיקון הקרון. כמה חודשים מאוחר יותר ניתק גל הינע בקרונוע, פגע במיכל הדלק וגרם לדליפה. שם, לטענת קנדלר, הברגים שסיפק היצרן גרמו לכשל.

האירוע השלישי, באוקטובר 2011, היה ירידה של קטר מהפסים. לדברי קנדלר, קורת הפיתול במתלה נשברה. היצרן אמנם נתן לרכבת מפה לבדיקת סדקים שגרתית, אך לא ציין בה את המקום שנשבר בסופו של דבר. קנדלר טוען כי "הרכבת שבויה בידי היצרן. היתה התעלמות מוחלטת מפניות אל היצרן".

הבדיקה שערכה הרכבת על השריפה ליד שפיים העלתה ממצאים דומים. לפי הדו"ח, "תיקון חובבני" של היצרן גרם לשבירת קורה, שהביאה בתורה למגע בין המנוע החם לאדי דלק. בסיכום האירוע הוצע להקים צוות הידברות עם בומברדייה ולבחון את נהלי המעקב של החברה אחרי תיקוני היצרן.

בבומברדייה טוענים כי לא היתה להם גישה אל הקרונועים אחרי התקלות, והם לא יכלו לבדוק את התקלה. עוד נמסר מהחברה: "סוג הציוד הפעיל בישראל גמא מאות מיליוני ק"מ בעולם ללא תקלות, כך שריכוז הטענות בישראל תמוה. בעניין ההאשמות, תמוה כי דווקא החברה שלא ניתנה לה גישה לציוד ושלא עסקה בתחזוקתו מואשמת בבעיות תחזוקה. החוקר, שנבחר ללא מכרז על ידי הגורם שגרם לכשל, יודע כי נעשה מאמץ עילאי למנוע מהיצרן לקחת חלק מלא בבדיקת האירועים שהובילו לאירועי הבטיחות, לרבות העלמת ראיות ושיבושן. לאור המתקפה השקרית אנו שוקלים את כלל האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט