שאמה הכהן: "לא רואה אפשרות לתחבורה ציבורית בשבת"

יו"ר ועדת הכלכלה על החלטת מועצת עיריית תל אביב: "לשבת יש מקום מיוחד, וזאת כולם צריכים לקחת בחשבון" ■ אורי אורבך: "החילונים לוקחים חלקים בסטטוס-קוו ומנסים לנגוס בו"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

ועדת הכלכלה של הכנסת ערכה היום דיון בתחבורה הציבורית בשבת בתל אביב, בעקבות החלטת מועצת העיר התומכת בכך. הדיון בתחבורה התרחב במהרה להיות דיון פוליטי, על הסטטוס-קוו בין דתיים וחילוניים בישראל. יו"ר הוועדה ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) אמר בסופו: "ההצהרה של מועצת העיר אינה החלטה. כרגע אני לא רואה קונסטלציה בה בכנסת ישראל מאשרים תחבורה ציבורית בשבת. לשבת יש מקום מיוחד, וזאת כולם צריכים לקחת בחשבון".

רון חולדאי, ראש העיר, לא נכח בדיון, אך במקום הוקרא מכתב שהפנה לרב הראשי של העיר, ישראל מאיר לאו. "ההחלטה מאמצת עמדה של ציבור גדול בעיר, והפעלת תחבורה ציבורית אינה שונה מנסיעה ברכב פרטי". כותב חולדאי. "המצב בו רק מי שברשותו רכב פרטי יכול לבלות, היא בבחינת עשיר וטוב לו. מוניות ואופניים פועלים מבלי שזה פוגע במאן דהוא. אם נודה על האמת, העניין של הפעלת תחבורה אינו עניין של קדושה, אלא של הכרעה פוליטית. דווקא קווי המהדרין היו הפרה של הסטטוס קוו", מסר חולדאי.

תמר זנדברג, חברת מועצת העיר ת"א מטעם מרצ שיזמה את ההחלטה, אמרה: "אני לא חולקת על כך שמדובר בשאלה של סטטוס קוו. זו סוגייה שאינה רק דתית, אלא גם סביבתית וחברתית. ל-40% מתושבי העיר אין רכב פרטי. האם הם צריכים להיות כלואים ומוגבלים למרחק הליכה בלבד? יש מקום להתאים את התחבורה לשבת ולצרכים המשתנים של האוכלוסייה באותו יום. בתקנות התעבורה יש מספר קריטריונים שמאפשרים להחריג ערים מהתקנות, כמו נגישות לבית חולים, אוכלוסייה מעורבת וגם בהתאם לצרכים חיוניים לדעתו של הרשות הממונה. אפשר להפעיל תחבורה ציבורית בלי לשנות את החוק".

אוטובוס דן

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) אמר בדיון כי "התחבורה היא המנוע של הכלכלה, אבל צריך לבחון את ההפרה של הסטטוס קוו. ההסכמים נועדו לאפשר לדתיים להתקבל לעבודה ולחיות לצד הציבור החילוני. יש סיבה לסטטוס קוו, אך ההפרה של הסטטוס קוו הורחבה כל כך. גם אם מוניות שירות נוסעות כבר שנים, כמות המוניות עלתה בחדות בשנים האחרונות".

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) ענה: "אנחנו צריכים לנסוע בשבת לבילויים, ולא ייתכן שנסתמך רק על מוניות. בשכונות דתיות לא יהיו קווים, ובמקומות מסוימים אפשר להוריד את התדירות, אבל אוטובוסים מספקים שירות בסיסי שמוניות שירות לא יכולות לתת. צריך התאמה של הסטטוס קוו למציאות חיינו". דניאל בן-סימון (העבודה) הוסיף כי "מסמך הסטטוס קוו נחתם ב-1947. צריך לנוע קדימה, כי התבגרנו. אני לא יכול למנוע ממאות אלפים לנוע בשבת אם אין להם רכב. צריך להגיע להבנות חדשות, מבלי לפגוע ברקמה החילונית".

אורבך הציע בתגובה: "בוא נשב על הסטטוס קוו כולו. החילונים לוקחים רק חלקים, ומנסים לנגוס בו, צריך לדון גם בפתיחת מועדונים בשבת, בכשרות ובפעילות מסחרית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית