הממשלה אישרה הקמת רכבת לאילת; שעתיים לים האדום

הרכבת מיועדת להעביר נוסעים מתל אביב לאילת תוך שעתיים, ומהירות הנסיעה שלה תגיע ל-300 קמ"ש בחלק מקטעי הדרך ■ ראש הממשלה: "כבר 63 שנה מדברים על חיבור הפריפריה למרכז, אך דבר לא השתנה" ■ יחימוביץ': "הכוונה להפקיד את הפרויקט בידי הסינים מעידה על שיבוש בשיקול הדעת של הממשלה"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

הממשלה אישרה היום (א') את הצעת ההחלטה שהגיש שר התחבורה, ישראל כץ, להקים קו רכבת לנוסעים ומטענים, מאילת למרכז הארץ. תוך שלושה חודשים, יגיש צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, עו"ד הראל לוקר, החלטה על הדרך המועדפת למימון וביצוע הפרויקט.

שלוש החלופות האפשריות לביצוע הקו הן הסכם בין ממשלתי בין ישראל לסין, הקמת המיזם בשיתוף הסקטור הפרטי או הקמתו באמצעות מימון מתקציב המדינה.

כץ ציין בישיבה כי הפרויקט יאפשר לממש את מדיניות משרד התחבורה לקירוב הפריפריה למרכז ולחיזוק הקשר בין אילת למרכז הארץ. זאת בהתאם לתוכנית "נתיבי ישראל", שנועדה ליצור רשת כבישים ומסילות ברזל שיחברו בקשר ישיר ומהיר את צפון הארץ ודרומה עם המרכז.

הרכבת מיועדת להעביר נוסעים מתל אביב לאילת תוך שעתיים, ומהירות הנסיעה שלה תגיע ל-300 קמ"ש בחלק מקטעי הדרך.

במסגרת קו הרכבת לאילת ישודרגו קטעי מסילת הברזל, בין השאר בין באר שבע לדימונה, וזמן הנסיעה בין שתי ערים אלה יעמוד על 12 דקות בלבד, במקום 24 דקות כיום. במשרד האוצר מבטיחים כי תוקם תחנת רכבת חדשה גם בדימונה. ברכבת בודקים כעת האם אפשר לקצר את זמן הנסיעה בקו המשודרג בין ת"א לב"ש. הנסיעה בקו זה צפויה להתקצר השנה ל-52 דקות, אך במשרד התחבורה מבקשים לבחון האם אפשר לרכוש קטרים וקרונות מהירים יותר, ולקצר את הנסיעה לב"ש, ומאוחר יותר לאילת.

על פי תוכניתו של כץ, התכנון הראשוני של הרכבת יסתיים באפריל 2012 ואילו הליך התכנון הסטאטוטורי יושלם בלוח זמנים קצר עד סוף שנת 2012 מתוך מגמה לסיים את עבודות ההקמה של קו הרכבת לאילת בתוך חמש שנים. מינהלת בחברה הלאומית לדרכים, בראשות יו"ר דירקטוריון החברה, יאיר שמיר, תנהל את הפרויקט. יצוין שבשלב זה כמעט ואין תוכניות מפורטות על הקו, וגם אישור המשרד להגנת הסביבה טרם התקבל.

תוואי המסילה, בין ת"א לאילת, כולל ארבעה מקטעי תכנון. הקטע הראשון, בין ת"א לבאר שבע, מבוסס על המסילה הקיימת. בהמשך, בין באר שבע לדימונה, יוכפל וישודרג מתווה המסילה הקיים, באורך 35 ק"מ. קטע נוסף, בין דימונה לחצבה, נמשך לאורך 65 ק"מ ומצריך אף הוא שדרוג והכפלה של המסילה, עד מסוף המטענים בנחל צין, והקמת של מסילה משם עד חצבה, כולל מנהרות. החלק האחרון הוא הארוך מכולם (160 ק"מ) אך פשוט יותר לביצוע, ובו תונח מסילה מחצבה עד אילת, במקביל לכביש הערבה. תוואי המסילה החדש נמשך, בסך הכל, לאורך 170 ק"מ. יש לבנות שם 63 גשרים, באורך 4.5 ק"מ ו-5 מנהרות, שאורכן הכולל 9.5 ק"מ. אורך המסילות מת"א לאילת הוא 350 ק"מ.

מפת הרכבת לאילת

התוכנית היא להפעיל על תוואי המסילה שני סוגי רכבות נוסעים ורכבת מטען. רכבת אקספרס לנוסעים תעצור רק בתחנת הרכבות בב"ש, ורכבת נוספת תעצור דרך שמונה תחנות חדשות, לצד ישובים שונים בנגב ובערבה. תחנות הרכבת יוקמו בחצבה, מרכז ספיר, פראן, יהל, יוטבתה, תמנע, בסמוך לשדה התעופה המקודם בימים אלה, שחורת ואילת.

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה כי כוונת שר התחבורה ישראל כץ להפקיד את פרויקט הרכבת לאילת בידי הסינים, תוך עקיפת הליכי מכרז תקינים ויבוא אלפי עובדים סינים, מעידה על שיבוש בשיקול הדעת של הממשלה. "נראה כי אפילו שר האוצר, הדוגל בכל הזדמנות בצמצום אחריות המדינה לאזרחיה, מבין הפעם כי יש לדאוג לתעסוקה לאזרחי ישראל ולא לאזרחי סין. אין ספק שאכן הסינים ירגישו הכרת תודה עמוקה לשר התחבורה ישראל כץ, אבל חובתה הראשונה של הממשלה היא לאזרחיה", אמרה.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט