עדי כהן
עדי כהן

"התוצאה של הכשל התחבורתי והפקקים בישראל היא אובדן של 40 מיליארד שקל בשנה בתוצר הלאומי — כאשר מחציתם בגין אובדן שעות עבודה ופנאי, ומחציתם בשל תאונות דרכים וזיהום אוויר", אמרה עו"ד תמי פירון, שותפה בכירה ומנהלת מחלקת נדל"ן ותשתיות במשרד עורכי הדין מ. פירון ושות', בוועידת התשתיות של TheMarker.

פירון התייחסה לנתונים ולתחזיות של משרד האוצר בנוגע להשפעת המשבר התחבורתי על הכלכלה הישראלית, והזהירה כי "אם לא נדע להשקיע בתשתיות עכשיו — העלות של הפקקים למשק עד 2030 תהיה 70 מיליארד שקל בשנה".

עו"ד תמי פירון

פירון התייחסה גם לקצב גידול האוכלוסייה המהיר בישראל, בעוד מצב התשתיות התחבורתיות רעוע וקצב פיתוחן אטי — מה שעשוי לטענתה להביא את ישראל לכדי משבר עמוק תוך עשור. "נתוני גידול האוכלוסייה הם 2.2% בשנה — כלומר אחת ל–45 שנים האוכלוסייה מכפילה את עצמה. לעומת זאת, מספר כלי הרכב הפרטיים גדל בקצב של 6% בשנה, שטח הכבישים גדל ב–2.5% בשנה ואורכם גדל ב–1% בלבד. בתחבורה ציבורית, מקדם השימוש הוא 10%–23% בלבד במטרופולין — לעומת 40% בממוצע במדינות OECD. גם בצפיפות התנועה — הנתונים בישראל גבוהים פי 3.5 ממדינות OECD, כך שהצפיפות כאן היא הגבוהה ביותר לעומת מדינות אלה".

פירון מתחה ביקורת על התנגדותה של שרת התחבורה, מירי רגב, לפרויקט המטרו, שלדעת פירון בעל חשיבות רבה לגוש דן ולישראל ככלל. "היציאה מהמשבר היא קודם כל בהשקעה אדירה בתשתיות ובפיתוח תחבורה ציבורית וכבישים", אמרה פירון בפנייה לרגב. "זה הזמן ליישם החלטות מקצועיות שנרקחו במשך תקופה ארוכה במשרדי הממשלה. זה לא הזמן לזגזג ולצאת בהצהרות פופוליסטיות. המטרו חיוני ליצירת מקומות עבודה, לפתרון בעיות תעסוקה, לחלץ מהפקקים ולקידום התחבורה הציבורית".

פירון גם קראה לרגב לתת חשיבות לרציפות השלטונית והניהולית, ולתיאום בין גופי השלטון לוועדות התכנון. פירון קראה גם ליצירת גוף בעל סמכויות־על שיקדם את פרויקטי התשתיות הארציים בישראל, ולקידום של כמה שיותר פרויקטים של שותפות ציבורית־פרטית (PPP) — שישלבו את כספי הציבור וכוחן של הרשויות הציבוריות — במטרה לספק פתרונות תחבורתיים יעילים.

ועידת התשתיות של TheMarker מתקיימת היום בשיתוף בנק הפועלים, משרד עורכי דין מ.פירון ושות' וסלקום - ובחסות סימנס מוביליטי ישראל ובומברדייה ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker