ועידת התשתיות של TheMarker: מירי רגב, יועז הנדל, רון חולדאי ודלית זילבר על במה אחת

בין הנושאים שיידונו היום בוועידה: כיצד תשפיע העבודה מהבית על שוק התעסוקה וענף הנדל"ן? האם המאמצים לעודד תחבורה ציבורית קיבלו מכה אנושה? וכיצד מקדמים פרויקטי-על ללא תקציב ובהיעדר יציבות פוליטית?

יעל דראל
יעל דראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל דראל
יעל דראל

השיתוק החלקי שנגזר על המשק בשנה החולפת הוא הזדמנות לקידום מואץ של מיזמי תשתית לאומיים, אך המשבר גם שיבש ושינה את דפוסי החיים שהכרנו ומחייב דיון מחודש בשאלות רבות: כיצד תשפיע העבודה מהבית על שוק התעסוקה וענף הנדל"ן? האם המאמצים לעודד את נטישת הרכב הפרטי לטובת תחבורה ציבורית קיבלו מכה אנושה, ומה יעלה בגורלה הנסיעה השיתופית, בעידן של ריחוק חברתי? מעבר לשינויים שהביא עימו המשבר, נדון גם בשאלה כיצד מקדמים פרויקטי-על ללא תקציב ובהיעדר יציבות פוליטית? כל הנושאים האלה ועוד יידונו בוועידת התשתיות של TheMarker, ששידורה יחל כאן היום ב-11:00.

>> ללו"ז המלא של הוועידה

בין הדוברים שיתארחו בוועידה יהיו שרת התחבורה, מירי רגב, שתדבר על עתיד פרויקטי התשתית בתחבורה ועל סדר העדיפויות הלאומי בראי הקורונה, וכן שר התקשורת, יועז הנדל, שידבר על הצורך הלאומי במהפכת הסיבים האופטיים בעידן של למידה מרחוק, עבודה מרחוק ורפואה מרחוק.

בוועידה יתארח גם ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, שיתייחס להשפעת המשבר על עולם התעסוקה במטרופולין תל אביב וכיצד תיראה התיירות וענף Airbnb כשהמשבר יחלוף?

עוד תתארח מנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר, שתבחן עד כמה ישראל מוכנה להכפלת האוכלוסיה ב-15 השנים הבאות, ואם הפתרון למשבר בענף המשרדים הוא בהסבת בנייני תעסוקה למגורים.

בוועידה יתארחו גם צחי כהן, המשנה למנכ"ל והממונה על החטיבה העסקית בבנק הפועלים; עו"ד תמר פירון-סמורודינסקי, שותפה בכירה ומנהלת מחלקת נדל"ן ותשתיות, מ. פירון ושות' עורכי דין; חיים גליק, מנכ"ל נת"ע; וד"ר פיליפו לוגי, מנהל פיתוח עסקי בסימנס מוביליטי.

במסגרת הוועידה נדון גם בסוגיות מעולם המימון ובשאלה כיצד אמורה להתנהל מערכת היחסים המשולשת בין המדינה, היזמים והגופים הממנים ומה הנזק שנגרם למשק כתוצאה מהעיכוב בפרויקטי תשתית. לשיחה בנושא זה נארח את איציק מרמלשטיין, מנהל יחידת התשתיות באגף החשב הכללי במשרד האוצר; ליאור מנצר, מנהל תחום מימון פרויקטים ותשתיות בחטיבה העסקית בבנק הפועלים; עו"ד סיון אטיאס, שותפה במחלקת נדל"ן ותשתיות, מ. פירון ושות' עורכי דין; מרים גז, מנכ"לית Essence Partners; ושגיא בן סימון, שותף מייסד וראש תחום מימון פרויקטים, בטא פייננס.

עוד על סדר היום: האתגרים של פרויקטי הענק בתחום התחבורה הציבורית בתקופת הקורונה ומה יעלה בגורלם של הפרויקטים להסעת המונים בעידן הגירעון והחשש מתחבורה ציבורית?  לדיון בנושא נארח את צחי גולן, מנכ"ל סימנס מוביליטי ישראל; ערן כהן, מנכ"ל בומברדייה ישראל; ועדי חכמון, סגנית הממונה על התקציבים במשרד האוצר.

עוד במסגרת הוועידה: ענף הנדל"ן פוצל בין שלושה משרדי ממשלה, הסכמי הגג שעליהם חתמה המדינה מול הרשויות קורסים בזה אחר זה – ושוק הדיור כיום מנוהל במגרש של ראשי הערים. איך מנהלים את משבר הדיור כשהשלטון המרכזי אינו מתפקד? לשיחה בנושא נארח את ראש עיריית הרצליה, משה פדלון; ראש מועצת קדימה צורן, קרן גרין; מודר יונס, יו"ר הוועד הארצי לראשי הרשויות המקומיות הערביות; ורז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון.

הוועידה מתקיימת בשיתוף בנק הפועלים, משרד עורכי דין מ.פירון ושות', סלקום, ובחסות סימנס מוביליטי ישראל ובומברדייה ישראל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker