למרות המעורבות בפלילים: דניה סיבוס תקים מקטע בכביש החוף תמורת 218 מיליון שקל

לאחר שנפסלה מלהתמודד במכרז המרכזי של פרויקט הנתיבים המהירים בשל מעורבותה בפלילים, זכתה דניה סיבוס במכרז אחר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתיבי איילון

דניה סיבוס זכתה במכרז לתכנון וביצוע מקטע מס' 4א בפרויקט הנתיבים המהירים, בהיקף של 218 מיליון שקל. החברה תקים מקטע באורך של כ-5 ק"מ בחלק הצפוני של הנתיבים המהירים, ממכון וינגייט לשפיים, בעבור 218 מיליון שקל.

החברה התבשרה על הזכייה היום (ה'), כשבוע בלבד לאחר שבמכרז המרכזי בפרויקט נבחרה הקבוצה שדניה סיבוס היתה אמורה להיות חברה בה ולהחזיק במניותיה. אותו מכרז, שהיקפו 2 מיליארד שקל, כולל הקמת שני חניונים בעלי אלפי מקומות כל אחד (בראשון לציון ושפיים) והפעלת שאטלים מתוכם לתל אביב.

מניית לפידות קפיטל, החברה האם של דניה סיבוס

כפי שפורסם ב-TheMarker, דניה עצמה נפסלה מלהתמודד כבעלת מניות בקבוצה לאחר שימוע שנערך לה ביולי, בעקבות מעורבותה בפלילים בכמה פרשות של מרמה ותיאום מכרזים.

הגבלות ועדת המכרזים איפשרו לקבוצה להחליף את דניה סיבוס בחברה האם שלה, לפידות קפיטל, שאכן זכתה במכרז ביחד עם אלקטרה, נהור (דן), ואפיקים.

המכרז הנוכחי שבו זכתה היום דניה סיבוס כולל את הקמת אחת המקטעים של הנתיבים המהירים, שעליהם יסעו השאטלים, קארפולים ותחבורה ציבורית מהחניון בשפיים. אורך הנתיב שיוקם על ידי החברה יהיה כ-5 ק"מ, והוא ממוקם בחלק הצפוני של הנתיבים המהירים, ממכון וינגייט לשפיים, על כביש 2 (כביש החוף). המכרז כולל את הרחבת כביש 2, תוספת שני נתיבים מתחלפים במכרז הכביש, הקמת מחלף למכון וינגייט והקמת שני גשרי הולכי רגל בסמוך למכון וינגייט ובסמוך לקיבוץ יקום.  העבודות צפויות להמשך כ-3.5 שנים.

רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוסצילום: עופר וקנין

פרויקט התחבורה הענק של הנתיבים המהירים הבין-עירוניים, שעלותו מוערכת בכ-7 מיליארד שקל, כולל הקמת מערך תחבורה ציבורית שיכסה את האזור שבין ראשון לציון ועד נתניה. הפרויקט יכלול 110 קילומטר של נתיבים מהירים שיוקמו לאורך נתיבי איילון, כביש החוף וכביש 5 (חוצה שומרון), ומיועדים לתחבורה ציבורית, רכבים שיתופיים (קארפולים) ומשלמי אגרה. זאת, בנוסף לתוספת של 24 אלף מקומות חניה בחניוני "חנה וסע" בשפיים, ראשון לציון, מורשה, תקוה וקסם.

מכל חניון יצאו חמישה קווי שאטלים לנוסעים בנתיבים המהירים, שיובילו אותם ליעדיהם בערי גוש דן ובחזרה לרכבם. ההחלטה על הפרויקט התקבלה לאור ההצלחה של נתיב האגרה המהיר שקיים היום בכביש 1, ממחלף שפירים לתל אביב.

הפרויקט פוצל לשניים: מכרז זכייני שבאחריות החשכ"ל שבו זכתה הקבוצה מלפני שבוע, שבמסגרתו התמודדו הקבוצות על הזיכיון להקמה ותפעול של החניונים, כבישי הגישה ומערך השאטלים, וכן על התקנת מערכות הבקרה, תפעול כביש האגרה ל-15 שנה וגביית האגרה. החלק השני, הכולל את הקמת התשתיות וסלילת הנתיבים המהירים מכרזים השני (שבחלקו זכתה דניה סיבוס כעת), נעשה במכרזים תקציביים שנוהלו על ידי נתיבי איילון, האחראית על בניית הפרויקט.

מנכ"ל החברה, רונן גינזבורג, אמר: "הזכייה של דניה סיבוס עוקבת לזכייתה של הקבוצה בפרויקט הנתיבים המהירים בגוש דן של החשב הכללי, ומעידה על האמון הרב שרוכשת המדינה לקבוצת דניה סיבוס ולפועלה. דניה סיבוס תמשיך לקחת חלק בבניין הארץ, תוך שמתכננת ומבצעת במקצועיות חלק מן הפרויקטים הלאומיים והחשובים של מדינת ישראל". 

מתחילת השנה זינקה מניית לפידות ב-50%, היום היא יורדת קלות ב-0.4%, ומעניקה לחברה שווי של 1.23 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker