שרת התחבורה המליצה על הקמת שדה תעופה בנגב - בניגוד לעמדת משרד הביטחון

מירי רגב אימצה את עמדת ראשי הרשויות והתושבים בנגב ובצפון ■ רוני פלמר, מראשי המאבק להקמת שדה התעופה בנבטים: "אנו מברכים על החלטת השרה ומודים לה על עמידתה האיתנה מול לחצי חיל האוויר"

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרת התחבורה מירי רגבצילום: מארק ישראל סלם
הדר קנה

שרת התחבורה, מירי רגב, המליצה על הקמת שדה תעופה בינלאומי שני (משלים לנתב"ג) בנגב. בכך אימצה את עמדת מטה התושבים וראשי הרשויות מהנגב ומהצפון. 

המאבק סביב הקמת שדה התעופה הבינלאומי הבא של ישראל נמשך כבר שנים, כשהיעדים המוצעים הם נבטים או בסיס רמת דוד שבצפון. במשרד הביטחון תמכו דווקא בהקמת השדה ברמת דוד באופן ברור, הן במסגרת הדיונים במועצה הארצית לתכנון ולבנייה לאורך השנים, והן בהתייחסויות פרטניות שהועברו לגורמים המוסמכים השונים.

לדברי מערכת הביטחון, "ככל שהדברים אמורים בהקשר הביטחוני – אין היתכנות לחיים בצוותא של שדה משלים לנתב"ג במרחב בסיס נבטים, והדבר יפגע קשות בתפקוד חיל האוויר בשגרה ובחירום". ואולם תושבי הצפון מתנגדים להקמת השדה ברמת דוד. עם זאת, חלופת הקמת השדה בנבטים זוכה לתמיכה נרחבת של תושבי וראשי רשויות הנגב.

בשנים האחרונות ניהלו תושבי הנגב והצפון, עם ראשי רשויות, מאבק משותף במטרה לשכנע בחשיבות הקמת השדה החדש בדרום ישראל - במקום בצפון. לאחר שנים ארוכות של חוסר הכרעה, הגיעה היום רגב להחלטה בנוגע להקמת שדה התעופה הבא בישראל ותושבי הדרום הביעו תמיכה בהחלטה, שלטענתם תביא מעל 20 אלף משרות חדשות לנגב, מיליארדי שקלים לכלכלה בדרום ותיירים מכל העולם. 

התושבים טוענים כי מדו"חות כלכליים מקיפים שהוכנו בשנים האחרונות עולה כי "התועלות לנגב מהקמת שדה תעופה הן מעל 20 מיליארד שקל ויצירת 20 אלף מקומות עבודה חדשים". לדברי מטה התושבים, הקמת שדה ברמת דוד היא טעות תכנונית וכלכלית שאינה משרתת את האינטרס הלאומי של ישראל.

רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור להתיישבות בנגב ובגליל, ומראשי המאבק להקמת שדה התעופה בנבטים, אמר: "אנו מברכים על החלטת השרה ומודים לה על עמידתה האיתנה מול לחצי חיל האוויר. הבחירה בנגב היא הבחירה ההגיונית ביותר והמתנגדים היחידים לתוכנית זו הם חיל האוויר, שגם להם אפשר למצוא פתרונות קלים יחסית. השווי הלאומי של הקמת השדה בדרום לא יסולא בפז". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker