עוד תקלה באסדת לווייתן: לפיד הבעירה הופעל, הופסקה הפקת הגז זמנית

מאז תחילת ההפקה בסוף 2019 נרשמו עשרות תקלות ואירועים באסדת לווייתן ■ באחרונה הודיע משרד האנרגיה שיפעיל חברת בקרה חיצונית במטרה לערוך בחינה יסודית של אופן תפעול האסדה ■ נובל הודיעה אחר הצהרים כי האסדה חזרה לפעולה ולהפקת גז סדירה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסדת הקידוח לווייתן
אסדת הקידוח לווייתןצילום: מארק ישראל סלם

חברת נובל אנרג'י דיווחה היום (רביעי) על אירוע תפעולי באסדת לווייתן, שאירע בשעות הבוקר. כתוצאה מכך, הופסקה הפקת הגז באסדה ובהתאם לנוהלי הבטיחות של החברה הופעל לפיד האסדה לצורך פינוי הגז.

נובל מסרה כי עידכנה בכך את כל הגורמים הרלוונטיים, ופועלת לחידוש אספקת הגז בהקדם. החברה ציינה כי "לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף".

מאז תחילת ההפקה בסוף 2019 חלו עשרות תקלות ואירועים באסדת לווייתן. באחרונה הודיע משרד האנרגיה שיפעיל חברת בקרה חיצונית - חברת הייעוץ הבינלאומית RPS – במטרה לערוך בחינה יסודית של אופן תפעול האסדה ומערכותיה. בחודש שעבר הורה המשרד לנובל לעצור את הפעילות להרחבת ההפקה (מתקני הטורבו אקסדפנדר-TEX) עד לבחינת כל ההיבטים.

בשעה 16:15 נובל הודיעה כי האסדה חזרה לפעולה ולהפקת גז סדירה. לאחר הדיווח על התקלה, מניית רציו - השותפה בלווייתן - עברה מעלייה של 1.5% לירידה של יותר מ-2%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker