נדחתה בקשה לתביעה ייצוגית בסך 4.5 מיליארד שקל נגד נמלי אשדוד וחיפה

הבקשה לייצוגית נגד הנמלים הוגשה בעקבות טענות לנזקים כתוצאה משביתות שנקטו עובדים בנמלים ■ בית המשפט קבע כי התביעה אינה מתאימה להליך ייצוגי

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדוד. עובד בשירות המזון: "במקום אישורים תוך 21 יום, נתתי תוך שלושה-ארבעה ימים"
פריקת מכולות בנמל אשדודצילום: אילן אסייג
טלי חרותי-סובר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה היום (ד') בקשה להגשת תביעה ייצוגית בסך 4.5 מיליארד שקל נגד נמלי הים אשדוד וחיפה.

הבקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד שני הנמלים הוגשה בתחילת אוגוסט 2018, בעקבות שביתות שנקטו עובדים בנמלים לאורך השנים, ובשל נזקים שנטען שנגרמו ללקוחות הנמלים ולכלל הציבור כתוצאה מהשביתות. המבקשים להגשת התביעה היו התאחדות הסוחרים העצמאיים, עמותת תחרות, עמותת בצדק, חברת ג.י.ד חניונים, ופרופ' עומר מואב.

בתשובת נמל אשדוד לבקשה, שניתנה על ידי משרד עורכי הדין הרצוג, פוקס נאמן, נטען כי זוהי תביעה חסרת יסוד שיש לדחות אותה על הסף. בין היתר, נטען כי הנמל פעל כדין, כי לא נפל כל פגם בהתנהלותו, וכי התובענה כלל אינה מתאימה להתברר כתובענה ייצוגית. נמל חיפה הגיש תשובה דומה באמצעות עורכי הדין שמעון אוחנינה וגדעון שרויר.

פרופ' עומר מואבצילום: תומר אפלבאום

לבקשת בית המשפט, גם היועץ המשפטי לממשלה הגיש עמדה מטעמו, ובה הסכים עם עמדות נמלי אשדוד חיפה, שלפיהן התובענה אינה מתאימה כלל להתברר כתובענה ייצוגית, ולכן יש לדחות אותה.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בראשות השופט גד גדעון, קיבל את טענות הנמלים כי התובענה אינה מתאימה להליך ייצוגי, וחייב את המבקשים בהוצאות משפט בסך 12 אלף שקל לכל אחד מהנמלים וכן לבא כוח היועמ"ש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker