נמל אשדוד: בית המשפט הורה לבטל את העיצומים

חברת הנמל טענה לשביתות ועיצומים בלתי חוקיים של מנהלי העבודה במחלקת התפעול, "וזאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה ומבלי שניתנה הודעה על נקיטת הצעדים וללא אישור מארגונם היציג"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדוד. עובד בשירות המזון: "במקום אישורים תוך 21 יום, נתתי תוך שלושה-ארבעה ימים"
פריקת מכולות בנמל אשדודצילום: אילן אסייג

בית המשפט הורה לעובדים בנמל אשדוד לבטל את העיצומים וצעדי ההשבתה, ששיבשו, לטענת ההנהלה, את פעילותו. הדיון בעניין נערך אמש (ראשון) בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

חברת נמל אשדוד פנתה ברביעי האחרון לבית הדין בבקשה לעצור צעדים שהגדירה כשביתות ועיצומים בלתי חוקיים של מנהלי העבודה במחלקת התפעול, "וזאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה ומבלי שניתנה הודעה על נקיטת הצעדים וללא אישור מארגונם היציג", לטענת החברה. בחברה מבקשים מבית המשפט לחייב את העובדים לשוב לעבודה סדירה.

בבקשה נטען כי 47 עובדי מחלקת התפעול פתחו בעיצומים כ"שביתת האטה" או "שביתת הקפדה", שמשמעותם הכפלה ואף שילוש זמן הכנת המשמרת על ידי מנהלי העבודה והתפעול - דבר שגורם לעיכובים ניכרים בתחילת הפריקה או הטעינה של האוניות.

עוד נטען כי כתוצאה מהעיצומים קיימת האטה ניכרת בעבודת התפעול ברציפים וניכרים שיבושים קשים בעבודה. משמעות הצעדים, לטענת הנמל: "שיבושים חמורים בתפקודו של נמל אשדוד, שמשמעותם פגיעה קשה במסחר וגרימת נזקים עצומים ובלתי הפיכים לנמל, ללקוחותיו ולציבור המשתמשים בשירותי הנמל".

נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

"מהלכים פראיים"

שיבושים ומחלוקות בין ההנהלה לעובדים המשפיעים על תפקוד הנמל והיבוא כתוצאה מכך, אינם עניין חדש בנמל אשדוד. בדצמבר האחרון פנתה החברה שוב לבית הדין במטרה לעצור עיצומים ו"מהלכים פראיים" שמבוצעים על ידי העובדים, לטענתה, החל מנובמבר 2019. 

הנפגעים העיקריים מהמהלכים הם לקוחות שנאלצים להמתין זמנים ממושכים, לעיתים יותר משבוע, מחוץ לרציפים. לטענתן מדובר בנזק כלכלי שלעיתים מגולגל למחיר לצרכן. יתרה מכך, אי יכולת הנמל לתת שירות טוב יותר ללקוחות ימנע מהם בטווח הרחוק מלפקוד את הנמל.

בימים אלו נבנים שני נמלים חדשים, באשדוד וחיפה, שאמורים להיפתח ב-2021 ולהוות תחרות לקיימים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker