הקורונה מכה בחברת החשמל: 7 חולים, 250 עובדים בבידוד, יותר מ-20% הוצאו לחופשה

ארבעה עובדים של החברה בתחנת הכוח רוטנברג שליד אשקלון נדבקו בנגיף – אחד מהם מאושפז במצב קשה ■ חברת החשמל: "עם קבלת המידע, הופעל לראשונה בתחנת הכוח נוהל שכלל איתור ובידוד עובדים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובד חברת החשמל
עובד חברת חשמל. החברה מבצעת קיצוצים בעיקר בחטיבות הייצור והרשתצילום: יוסי וייס

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בקרב עובדי חברת החשמל. שבעה עובדים של החברה נדבקו בנגיף – אחד מהם מאושפז במצב קשה, 250 עובדים בבידוד ו-20% מכוח האדם בחברה הוצא לחופשה. חברת החשמל מעסיקה כ-12,500 עובדים, כלומר – קרוב ל-3,000 עובדים בחופשה או בבידוד.

אחד ממוקדי ההתפרצות נרשם בתחנת הכוח רוטנברג, שליד אשקלון. לפני כשלושה שבועות עובד בתחנה התגלה כחולה קורונה, ואושפז בבית החולים. מצבו של החולה, בן 54, קשה. מאוחר יותר התברר כי עוד שלושה חלו בקורונה באותה התחנה. החולים הם עובדי חטיבת פרויקטים הנדסיים, האחראית על הפחתת הפליטות במקום. כתוצאה מכך, 40 עובדים ברוטנברג נכנסו לבידוד ו-200 אחרים הוצאו לחופשה.

מחברת החשמל נמסר: "עם קבלת המידע הופעל לראשונה בתחנת רוטנברג נוהל שכלל איתור ובידוד עובדים שבאו עם החולה במגע. בהמשך התגלו עוד שלושה מקרים של חולי קורונה בחטיבת פרויקטים הנדסיים. אי לכך, לאחר נקיטת כל אמצעי הזהירות, הוחלט לעצור את העבודות של פרויקט הפחתת הפליטות לשבוע. העובדים הוצאו לחופשה על מנת לשמור על בריאותם. תחנת הכח רוטנברג עובדת כסדרה".

לפני כעשרה ימים, כ-110 עובדים נוספים של חברת החשמל הוכנסו לבידוד, על רקע חשש כי באו במגע עם נשאית מאומתת של הנגיף. מדובר בעובדים במתקן הלוגיסטי של החברה בגן שורק, בסמוך לראשון לציון. נשאית הקורונה היא עובדת השייכת לספק המזון של המתחם. חברת החשמל מחזיקה בגן שורק במתקן לוגיסטי, שכולל מחסן ציוד, חניונים ורכבים. זה מתחם שמגיעים אליו מדי יום עובדים רבים, בעיקר נהגי כלי רכב.

שר האנרגיה, יובל שטייניץ
שר האנרגיה, יובל שטייניץצילום: אליהו הרשקוביץ

בשבוע שעבר שיגר שר האנרגיה, יובל שטייניץ, מכתב לחברות התשתיות הגדולות במשק, בהן חברת החשמל, מקורות ונתג"ז. שטייניץ ביקש מהחברות לשמור על הוראות משרד הבריאות בנוגע לצעדי המנע מהידבקות בנגיף הקורונה ואף להחמיר במידת הצורך. זאת, מחשש לתרחיש מסוכן של השבתה משולבת של עובדים במקטעים חיוניים לפעילות החברות. שטייניץ אף הנחה את החברות לבחון החזרה של מאות עובדים שפרשו בעשור האחרון.

מחברת החשמל נמסר: "הנהלת החברה מכנסת מדי בוקר ישיבה בראשות המנכ"ל עופר בלוך על מנת לעקוב מקרוב על השלכות הקורונה על מצבת כוח האדם ובהתאם מתקבלות החלטות. לראשונה, מופעל מודל של עבודה מהבית, לדוגמה עובדי מוקד שירות הלקוחות 103 עברו הכשרה מראש למתן מענה באמצעות מערכת חיבור מרחוק. אתמול התקיימה ישיבת דירקטוריון כשחבריו התחברו באמצעות מערכת וידאו וקיבלו סקירה מקיפה על המצב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker