תקלה נוספת באסדת לווייתן: נובל עידכנה כי לפיד הבערה הופעל

מנובל אנרג'י נמסר כי בעקבות אירוע תפעולי, זרימת הגז הופסקה ולפידי הלחץ הופעלו לצורך פינוי הגז מהמתקן באופן בטיחותי ■ "לא היתה ואיננו צופים שתהיה השפעה סביבתית ביבשה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תקלה באסדת לווייתן, צילום מסך מטה המאבק נגד האסדה
תקלה קודמת באסדת לווייתן, צילום מסך מטה המאבק נגד האסדה

שוב תקלה באסדת לווייתן. נובל אנרג'י עידכנה הערב (שבת) כי בעקבות אירוע תפעולי באסדת לווייתן, הופסקה הפקת הגז באסדה. בהתאם לנוהלי הבטיחות והתפעול של נובל אנרג'י, הופעלו לפידי הלחץ הגבוה בסביבות השעה 19:00 למשך מספר שעות לצורך פינוי הגז מהמתקן באופן בטיחותי.

נובל ציינה כי "המשמעות היא כי מן החוף תיראה להבה גבוהה במהלך התהליך. נובל אנרג'י עדכנה את כל גורמי הממשלה והרשויות המקומיות הרלוונטיות ופועלת לחידוש אספקת הגז מלווייתן בהקדם. לא היתה ואיננו צופים שתהיה השפעה סביבתית ביבשה".

ממשרד האנרגיה נמסר בתגובה: "בעקבות תקלה במערכת הפקת הגז הטבעי בלווייתן, הוחלט על ריקון הדרגתי של הגז הטבעי מאסדת לוויתן, זאת על מנת לאפשר את הבדיקות הנדרשות באסדה. לאור כך צפוייה נראות חזקה של הלפיד המותקן על האסדה מהחוף". במשרד האנרגיה מדגישים כי ריקון הגז הטבעי מהאסדה כמו גם הדלקת הלפיד, הינם אמצעי בטיחות שאין בהם כל סכנה לבריאות הציבור.

יוני ספיר, יו"ר עמותת "שומרי הבית", מסר בתגובה: "זו התקלה מספר 14 של אסדת לוויתן מאז החלה לפעול מסחרית ומאז הן נובל אנרג'י והן המשרד להגנת הסביבה הודיעו רשמית על תום תקופת ההרצה של האסדה. אנו מתעוררים חדשות לבקרים אל תקלה נוספת. לנגד עינינו מתגלם חלום הבלהות ממנו הזהרנו משך שנים, על בסיס המוניטין הסביבתי המפוקפק של נובל אנרג'י בארה"ב, הנמצאת בצמרת תקלות השפך בקולורדו ואף נקנסה על זיהומיה לא אחת.

"מנסים להרדים אותנו באמירות שווא כי הלפיד מגן עלינו ושורף את הזיהומים, אך אנו יודעים את האמת- היעילות של הלפיד אינה מוחלטת ומזהמים משתחררים לאוויר ובנוסף- גם תוצרי השריפה עצמם מזהמים. אנו מעדיפים פעילות ללא זיהומים וללא הפעלת לפיד, שהינה אסורה בשגרה על פי היתר הפליטה של אסדת לוויתן, אך לצערנו הופכת לשגרת חיינו. אנו מצפים כי נובל אנרג'י תפרסם לציבור במהירה את כל תחקיריה לגבי כל התקלות באסדת לוויתן, מאז הפעלתה המסחרית בתחילת שנה זו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום