עיכוב נוסף? הווירוס הסיני מאיים גם על הקמת הרכבת הקלה והנמלים

הבאת הקרונות שמספקת CRRC הסינית לפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב עשויה להתעכב, וייתכן כי גם חפירות הקו האדום יתעכבו בשל אי־גיוס עובדים סינים חדשים ■ מנת"ע עדיין לא קיבלו תשובות חד־משמעיות מהספקיות הסיניות לגבי המשך העבודות

אסנת ניר
אסנת ניר
בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן
בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: עופר וקנין

מגיפת הקורונה עלולה לעכב גם את קידומם של פרויקטי התשתיות והתחבורה של ישראל: הבאת הקרונות שמספקת CRRC הסינית לפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב עשויה להתעכב, וייתכן כי חברת CRTG הסינית, המבצעת את חפירות הקו האדום, לא תוכל לגייס עובדים סינים לשם קידום הפרויקט. לדברי שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', אם המשבר העולמי יימשך זמן רב — הפרויקטים המבוצעים על ידי חברות סיניות בישראל עלולים להידחות.

CRRC היא גם הזוכה במכרז המערכות — פרויקט מורכב של אינטגרציה בין הקרונות, חלקי ההנעה ושאר המערכות בפרויקט. כמו כן, עד כה ניגשו חברות סיניות בלבד למכרז על כריית מנהרות הקו הירוק. חלק מקרונות הרכבת שהוזמנו מסין כבר הגיעו, אך המשלוח הגדול הבא, שצפוי להגיע במארס, נמצא בסכנה.

מנת"ע, האחראית על פרויקט הרכבת הקלה, עדיין לא קיבלו תשובות חד־משמעיות מהספקיות הסיניות לגבי קצב העבודה במפעליהן ולגבי המשך אספקת הציוד.

בנת"ע הודיעו בזמנו כי הקו האדום, שהיה אמור להיפתח באוקטובר 2021, צפוי להתעכב בחצי שנה לפחות — אך כעת, בעקבות התפתחות הווירוס קורונה, נראה כי פתיחתו תתעכב עוד יותר.

פרט לקווי הרכבת, חברות סיניות אחראיות בימים אלה גם על הקמת והפעלת הנמלים חיפה ואשדוד. SIPG משנחאי היא בעלת הזיכיון להפעלת נמל המפרץ בחיפה, שצפוי להיפתח ב-2021; ואילו חברת צ'יינה הארבור אחראית על הקמת נמל אשדוד החדש. התקדמות העבודות על נמל המפרץ אינה צפויה להיפגע בשלב זה, משום שרוב חומרי הגלם וכוח האדם הסיני כבר מצויים בישראל.

במשרד התחבורה פועלים כעת בכמה דרכים במטרה לצמצם את הנזק הצפוי לפרויקטים. בין היתר, הוארכו אשרות העובדים הסינים המצויים בישראל, ובמשרד בוחנים גם אפשרות לבודד למשך 14 יום את העובדים הנוספים המגיעים מסין לשם הקמת הנמלים והרכבת הקלה.

קבלניות סיניות מעורבות גם בפרויקטים ברכבת ישראל. שחקנית סינית חדשה יחסית בפעילותה בישראל — PCCC — זכתה במכרז להרחבת כביש 2.

שוק המכוניות הסיניות, ובפרט ענף כלי הרכב החשמליים, שבו לסינים יש נוכחות מוגברת, טרם הושפע. מ-GAC, מותג רכב חשמלי חדש בישראל שמייבאת קבוצת יונדאי והושק רק בתחילת החודש, טוענים: "אריון מוביליטי פועלת במתכונת מלאה, מתקבלות הזמנות, וכלי רכב ראשונים צפויים להימסר בשבועות הקרובים. מלאי כלי הרכב שכבר קיים בישראל, צפוי להספיק לשלושת החודשים הקרובים.

מנת"ע נמסר: "הפעלת קווי הסעת המונים המנוהלים על ידי נת"ע מושפעים מפעילות חברות סיניות הנותנות שירותים שונים ומגוונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker