תקלה באסדת לווייתן: הגז רוקן באמצעות שריפתו, הזרמתו הופסקה

משרד האנרגיה: "התקלה אירעה בגלל נפילת חשמל, לא אירע פיצוץ. נתחקר את האירוע מול נובל אנרג'י" ■ הזרמת הגז חודשה לאחר 4 שעות וחצי; מניות הגז יורדות בבורסה

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
התקלה באסדת לווייתן, צילום מסך
התקלה באסדת לווייתן, צילום מסך מטה המאבק נגד האסדה

הזרמת הגז הטבעי מאסדת לווייתן הופסקה הבוקר בגלל תקלה למשך ארבע שעות וחצי (משעה 03:25 לפנות בוקר, ועד לשעה 07:45 בבוקר) - כך דיווח משרד האנרגיה. תושבים דיווח על פיצוץ עז ששמעו לפנות בוקר. עם פתיחת המסחר בבורסה בת"א יורדות מניות השותפות בלווייתן: רציו יורדת ב-2%, דלק קידוחים מאבדת 1.2%.

על פי הדיווח, "בלילה אירעה נפילת חשמל באסדה ותקלה שחייבה את ריקון הגז הטבעי מהאסדה - באמצעות שריפתו, בדומה למה שנעשה בכל עת שיש לרוקן את האסדה, אז הלפיד שורף את הגז הטבעי על מנת שלא ייפלט לאוויר. יש להדגיש כי לא היה כל פיצוץ באסדה. המשרד יתחקר את האירוע מול נובל אנרג'י ויעדכן את הציבור בתוצאות".

מנובל אנרג'י נמסר: "בהמשך להליך ההרצה של אסדת לוויתן אירעה במהלך הלילה הפסקת חשמל שחייבה בהתאם לנוהל את העברת הגז הטבעי ללפיד שנועד לכך. לא אירע כל פיצוץ או ארוע חריג אחר. לאחר שנבדקה תקינות כל המערכות חודשה הפקת הגז".

מאיגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון כרמל נמסר כי לא נרשמו אמש חריגות בתחנות הניטור שמפעיל האיגוד באזור האסדה, וכי האיגוד עוקב וידווח לציבור בהתאם להתרחשויות.

ראש מועצת חוף הכרמל ויו"ר האיגוד, אסיף איזק: "מדובר באירוע חמור שצריך ללמוד אותו. ביקשתי ממנכ"ל משרד האנרגיה שיתקיים תחקיר מיידי. נלמד את התחקיר ונתייחס בהתאם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום