נחמיאס ורבין לא תתמודד על תפקיד נשיאת התאחדות התעשיינים

חברת הכנסת לשעבר ומבעלי מפעל תבליט פלסטיק תחבור למתמודד רון תומר, לאחר שהובטח לה התפקיד הבכיר ביותר התאחדות - יו''ר הוועד הפועל ■ נחמיאס ורבין: "טובתן של התעשייה וההתאחדות בעת הזאת היא לשלב כוחות רעננים"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילת נחמיאס ורבין
איילת נחמיאס ורביןצילום: אורן בן חקון

חברת הכנסת לשעבר, איילת נחמיאס ורבין, החליטה להסיר את מועמדותה לתפקיד נשיאת התאחדות התעשיינים, לאחר שקיבלה הבטחה מהמתמודד רון תומר, בעלי אוניפארם, לכהן כיו"ר הוועד הפועל של ההתאחדות - התפקיד הבכיר ביותר במנגנון ההתאחדות.

תומר מתמודד על תפקיד הנשיא מול שמואל דונרשטיין, בעלי רב בריח. נחמיאס ורבין ותומר מקורבים לנשיא הפורש, שרגא ברוש, ולכן צפוי שאם תומר ייבחר - לא יהיו שינויים משמעותיים בהתנהלות ההתאחדות ותישמר השפעתו של ברוש על הגופים הקשורים אליה.

ברוש הודיע על פרישה מהתפקיד, לאחר שבספטמבר הוחלט להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך ושימוש במרמה, עורמה ותחבולה במזיד בכוונה להתחמק ממס.

רון תומר (מימין). "נחמיאס ורבין מביאה עמה ניסיון עשיר"צילום: שרונה אברהם

נחמיאס ורבין שותפה עם אחיה במפעל תבליט פלסטיק. המפעל הוקם על ידי אביהם לפני 50 שנה ומתמחה בטכנולוגיות השקיה ומים. נחמיאס ורבין עמדה בראש החברה עד כניסתה לכנסת ב-2015. בשנים האחרונות לא היתה מעורבת בניהול החברה.

ברוש נעזר בנחמיאס ורבין בכנסת לקידום נושאים כמו רכש הגומלין, העדפת מוצרים ישראליים, חיזוק התעשיות הביטחוניות על רקע הסכם הסיוע עם ארה״ב וקידום החינוך הטכנולוגי. בנוסף, פעלה נחמיאס ורבין בכנסת נגד סגירת מפעלים בפריפריה, בהם מפעל פריגו בירוחם.

נחמיאס ורבין מסרה: "טובתן של התעשייה וההתאחדות בעת הזאת היא לשלב כוחות רעננים שידאגו לחיזוק התעשייה. רון תומר הוא השותף הנכון לתפיסת עולמי, ועל כן החלטתי לתמוך בו לנשיא וליטול על עצמי תפקיד בהובלת ההתאחדות. אני משוכנעת שביחד נוכל להוביל 'מתיחת פנים' של ההתאחדות. בימים המורכבים הללו, יש ערך אמיתי להובלת ההתאחדות בידי בני דור ההמשך, אוהבי התעשייה".

תומר מסר כי נחמיאס ורבין "מביאה עמה ניסיון עשיר, הן כנבחרת ציבור שפעלה רבות מתוך הכנסת לטובת תעשייה כחול לבן, והן מתוך הכרת התעשייה מהבית בו גדלה וכאשת עסקים. שנינו מייצגים דור שני של תעשיינים בארץ, שמבינים היטב את הקשיים מולם ניצבים רבים כמונו. כמי שראה את איילת נלחמת למען התעשייה כחברת כנסת, אני משוכנע שהיא תוכל לסייע לתעשייה בעבודת צוות מבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker