שליטת הגנרלים: משה זנה נבחר למנכ"ל נמל אשדוד

דירקטוריון נמל אשדוד בחר בתת אלוף במיל' משה זנה לתפקיד - השלישי בהנהלת החברה שהגיע מתפקיד בכיר בצבא

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל נמל אשדוד, משה זנה
אסנת ניר

דירקטוריון חברת נמל אשדוד, בראשות אורנה הוזמן-בכור, בחר היום (א') בתת אלוף במיל' משה שיקו זנה לתפקיד מנכ"ל נמל אשדוד. המינוי כפוף לאישור הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות (ועדת גילאור) ואישור שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' ושר האוצר משה כחלון. רשות החברות אמורה להגיש את התייחסותה למינוי לוועדת גילאור.  

שיקו זנה היה סמנכ"ל בחברת זוקו שילובים, המספקת ציוד מכני הנדסי לתעשייה. בתפקידו האחרון בצבא כתת אלוף היה שיקו זנה ראש מספן ציוד מטה חיל הים. לזנה תואר שני בהנדסת מערכות ומכונות מהטכניון.

מדובר בגורם השלישי בהנהלת החברה שהגיע מתפקיד בכיר בצבא. סמנכ"ל התפעול בחברה איציק כהן, שירת 26 שנה בצה"ל. בתפקידו האחרון כיהן כמפקד מרכז שיקום ואחזקה מטכ"לי (מש"א 7000) של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. סמנכ"ל הלוגיסטיקה וההנדסה ד"ר שמעון סיטניאקובסקי, הוא סא"ל (במיל') ששירת 22 שנים בצה"ל. בתפקידו האחרון כיהן מפקד מפעל הרכב במרכז שיקום ואחזקה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

החברה חוששת מערעור מעמדה כתוצאה מהרפורמה בנמלים, שבמסגרתה ייפתחו שני נמלים פרטיים. מהחברה נמסר כי כחלק מההיערכות של נמל אשדוד לתחרות, אישר בעבר דירקטוריון הנמל תקציב השקעות גדול של 2.4 מיליארד שקל. תקציב זה מיועד לשדרוג הנמל והשקעה בתשתיות כמו העמקת רציף 21 והכנתו לקליטת אוניות ענק, הקמת מסוע גרעיני חדש והפיכת עורף רציף 21 לחצי אוטומטי.

כ-60% מהכנסות החברה היום מיועדות להוצאות על שכר לעובדים של חברות הנמל. לחברה צפויות הוצאות נוספות כחלק מהתחרות כתוצאה מהפעלת הנמל שעות רבות יותר - 24 שעות במקום 22 כיום (כשבפועל מדובר בפחות).

הוזמן-בכור מסרה: "בחרנו בשיקו זנה מתוך אמונה ביכולתו לנווט את הספינה במים הסוערים של התחרות. כארגון שלא נולד על ברכיה של תחרות, מצפה לנו עבודה רבה ואנו ערוכים לקראתה. המהלכים שנקיים בתקופה הקרובה יהפכו את הנמל לארגון גמיש, יעיל וטכנולוגי יותר, שיציב סטנדרט תחרותי. אני מאמינה שבעזרת שיקו זנה, נוכל לתת שירות טוב יותר ללקוחותינו, ונדע להמשיך להצעיד את החברה לצמיחה בעידן התחרות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker