אושרה הקמת מבנים: עוד צעד בדרך למסירת נמל חיפה לזכיינית הסינית

אישור זה מהותי למניעת עיכובים נוספים בבניית הנמל ומסירתו לזכיינית הסינית ב-2021 ■ העיכובים במתן האישור נבעו מהתנגדויות ועתירות שהגישה עיריית חיפה בראשות עינת קליש-רותם בשנה האחרונה

מפרץ חיפה והנמל החדש
מפרץ חיפה והנמל החדשצילום: רמי שלוש

עיכובים של חודשים שהעיבו על סיום הפרוייקט בנמל חיפה בזמן, הסתיימו היום (ד') עם אישור להקמת שלושה מבנים מרכזיים במפרץ. אישור זה מהותי למניעת עיכובים נוספים בבניית הנמל ומסירתו לזכיינית הסינית ב-2021, והוא ניתן על ידי רשות הרישוי המחוזית חיפה של מנהל התכנון.

חברת ההפעלה הסינית, SIPG משנחאי, היא שביקשה את ההיתר, כיוון שהיא זו שאמורה לבנות כעת את המבנים ולהפעיל את הנמל למשך 25 שנה. העיכובים במתן האישור נבעו מהתנגדויות, עררים ועתירות שהגישה עיריית חיפה בראשות עינת קליש-רותם בשנה האחרונה.  

התנגדויותיה לתוכנית הנמל נבעו מרצונה לקדם תוכנית להקמת שדה תעופה בינלאומי בשטח זה. עיכובים במתן האישור היו עלולים לגרום לעיכוב בהתנהלות הפרוייקט ובהתאם - לתשלום פיצויים כבדים בגובה מיליוני שקלים לזכיינית הסינית. לפני כחודש, בטרם ההסכמות, אף שילמה לה חברת נמלי ישראל כ-20 מיליון שקלים על איחורים צפויים. יותר מ-80% משטח הנמל כבר נמסרו לזכיינית.

קליש-רותם הסכימה לתוכנית הנמל בתמורה להארכת מסלול ההמראה והנחיתה הקיים בכמה מאות מטרים.

ההיתרים הנוכחיים להקמת מבנים מנהלתיים בשטח כולל של 1,088 מטרים, כוללים מבנה כניסה, מבני שירות, מבני תחנת השנאה ומבנה מנהלתי למסוף רכבתי שמשרת את הנמל. הבקשות כללו מבני סדנאות ומבנים נלווים בשטח כולל של כ-3,500 מטרים.

הקמת הנמל היא חלק מרפורמה לקידום התחרות שאישרה הממשלה בעקבות המלצות ועדת טרכטנברג להורדת יוקר המחיה. העיקרון העומד מאחורי ההחלטה הוא החלשת כוחם של הנמלים הקיימים ושיפור התחרותיות במשק. מאז קודם ב-2015 ועד כה כבר הושקעו בפרויקט מיליארדי שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker