יורם כהן מקבוצת דלק ימונה למנכ''ל חברת ניהול מערכת החשמל

הסיבות לבחירתו: ההיכרות עם רגולטורים במשק האנרגיה, ניסיון בניהול חברה, התמודדות עם העולם העסקי והפיננסי והעדר קרבה ישירה לחברת חשמל, כך שלא יטה לתעדף אותה ■ חברת ניהול המערכת תקבע איזו תחנת כוח תזרים חשמל למערכת

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים17
אורה קורן

יורם כהן, מנכ''ל דלק שיווק גז טבעי, שבבעלות יצחק תשובה, נבחר לתפקיד מנכ''ל חברת ניהול המערכת שמוקמת במסגרת הרפורמה במשק החשמל. המינוי צריך לעבור אישורים של שר האנרגיה יובל שטייניץ, שר האוצר משה כחלון והוועדה לאישור מינויים בכירים בשירות הציבורי. שטייניץ ניסה בעבר לקדם את מינוי כהן ליו''ר חברת ניהול המערכת, אולם נתקל בהתנגדות כחלון.

חברת ניהול המערכת הוקמה באיחור רב בעקבות אי הסכמה על מינוי היו''ר בין שר האוצר משה כחלון לשטייניץ. בסופו של דבר מונה האלוף מיל. סמי תורג'מן לתפקיד. עבודת ההקמה של החברה מתבצעת בעצלתיים וככל שהמינוי יאושר בהקדם, צפוי המנכ''ל הנבחר לקדם את ההקמה.

לתורג'מן אין היכרות קודמת עם משק החשמל ולכהן היכרות עם פן אחד בלבד שלה: הצד שרוכש את הגז ממונופול החשמל. יתרונות נוספים שמייחסים לכהן במשק החשמל הם היכרות עם רגולטורים במשק האנרגיה, ניסיון בעולם העסקי והפיננסי ויכולת ניהול מוכחת.
היתרון היחסי של כהן לעומת מועמדים מחברת חשמל, לדוגמה, הוא שכהן אינו מגיע מחברת חשמל, כך שצפוי שלא תהיה לו נטיה לתעדף את תחנות הכוח של חברת חשמל במערכת. חברת ניהול המערכת תקבע איזו תחנה תזרים את החשמל למערכת על בסיס הצעת מחיר חצי שעתית שיציעו התחנות.

משה כחלון ויובל שטייניץ
המינוי של כהן דורש את אישורם של כחלון ושטייניץצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker