הקץ לצפיפות ברכבת? אושר רכש חירום של כ-70 קרונות בעלות של 700 מיליון שקל

הקרונות החדשים שיתווספו למערך הרכבות אמורים להקל על העומס הכבד שחווים הנוסעים ■ מנכ"ל הרכבת הקודם ציין שכדי לפתור את המצוקה ברכבות יש צורך בהוספת 150 קרונות

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפיפות ברכבת, תחנת סבידור בת"א
אסנת ניר

פרויקטים רבים וחשובים בענף התחבורה צפויים להיתקע עוד חודשים רבים בשל הבחירות החוזרות, עד להרכבת הממשלה החדשה, נוכח היעדר תקציב שתלוי באישור הממשלה. אך מהלך משמעותי לשיפור מצוקת הנוסעים בתחבורה הציבורית אושר החודש: תוספת של כ-70 קרונות דו-קומתיים לרכבת.

מדובר באישור רכש חירום מיידי, שהוא מימוש אופציה של הזמנה שביעית בהסכם שנחתם מול חברת בומברדיה בעבר, ובו אופציה להזמנות נוספות. אספקת הקרונות צפויה להיעשות בתוך כשנה. מכיוון שהתקצוב לא אושר מבעוד מועד כחלק מהתקצוב הכללי של משרד האוצר, נדרש אישור של האוצר. אך על רקע הגירעון הגדל, לא אישרו תוספת תקצוב לכך, ולכן חלק מהתקציב יגיע ממקורות אחרים.

עמדת משרד התחבורה היא כי אף פרויקט משמעותי אחר לא יפגע, ומול האוצר נערכים דיונים במטרה למנוע פגיעה כזו. בנוסף, חלק ממימון הרכש ייעשה מתקציב הרכבת, אף שגם היא מצויה בגירעון.

רכש החירום אושר בשל המחסור החמור בציוד שאליו נקלעה הרכבת, המתבטא בפגיעה עמוקה בשירות לנוסעים - צפיפות, ביטולי רכבות והפחתת התדירות. רכבת ישראל אינה מפרסמת נתון רשמי של מחסור בקרונות, אך על סמך התבטאות מנכ"ל הרכבת הקודם שחר איילון בראיון לרדיו לפני כחצי שנה, מדובר בכ-150 קרונות, כך שלמעשה גם ההזמנה הנוכחית אינה מספיקה לצמצום הפער, בייחוד כשהביקוש לנסיעות ברכבת גובר והולך.

עם הרכבת הממשלה צפוי להתבצע רכש משמעותי יותר של מאות קרונות נוספים בהליך של מכרז. מצבת הקרונות בחברה נכון להיום, לפני המשלוח החדש, היא 445 קרונות מסוג "דאבל דק" של בומברדיה, 118 קרונות מתוצרת סימנס, 55 קרונות מיושנים יותר ו-105 קרונות מדגם IC3.

תחנת רכבת ישראלצילום: ניר כפרי

המחסור בקרונות הורגש עד לאחרונה בצורה המשמעותית ביותר בציר מסילת החוף. זו נפתרה חלקית הודות לתוספת קרונות שאיפשרו תגבור הקו ב-19 נסיעות יומיות, אך גם תוספת זו אינה מספיקה לצורך עמידה בביקוש.

מלבד המחסור בקרונות וציוד נייד ברכבת, בעיה נוספת המשפיעה על צפיפות הנוסעים - היעדר תשתיות מסילה. זו בולטת בעיקר בציר איילון ומסילת החוף. בשבוע שעבר אישר מנהל התכנון את תוכנית הכפלת מסילת החוף בין תחנת שפיים לתחנת חיפה חוף הכרמל. העבודות על הוספת המסילה הרביעית באיילון החלו באחרונה, אך קיימת הסכמה כי כבר נחוצה מסילה חמישית ושישית. התכנון של אלה הופקד בידי חברת נתיבי ישראל לפני כחצי שנה .

ממשרד התחבורה נמסר כי "המשרד מקדם רכש נוסף של קרונות וציוד לרכבת ישראל לטובת ציבור הנוסעים. במסגרת זאת מתקיים דיון עם האוצר על העמדת מקורות תקציביים בסך 700 מיליון שקל לטובת הנושא. רוב הסכום יילקח ממקורות עצמיים של הרכבת. בנוגע לסכום הנוסף, עמדת משרד התחבורה היא להימנע מפגיעה במיזמים חיוניים בתחומי הפיתוח והתחזוקה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker