הסכסוך על העסקתו של בכיר בהתאחדות התעשיינים יועבר לגישור

הבכיר טען שפוטר לאחר שחשף שחיתות ■ ההסכמה על כך התקבלה בהמלצת בית הדין הארצי לעבודה, אחרי שהתאחדות התעשיינים עירערה על החלטת בית הדין האזורי לעבודה להחזירו לתפקידו

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש
נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברושצילום: עופר וקנין

בהמלצת בית הדין הארצי לעבודה הועברה לגישור אצל השופטת בדימוס, דינה אפרתי, המחלוקת על המשך עבודתו של רו''ח אלי גרינבלום, שכיהן כיו''ר ועדת כספים בהתאחדות התעשיינים וטען כי פוטר לאחר חשיפת שחיתויות בארגון. הגישור יושלם עד ל-23 במאי, המועד שבו ידונו במפורט בתביעתו של גרינבלום להשיבו לעבודה בהתאחדות. עד אז יקבל גרינבלום מקדמה, לאחר שהתאחדות התעשיינים הודיעה לו על פיטוריו בתחילת השנה.

הסיכום על כך הושג באחרונה במסגרת ערעור של התאחדות התעשיינים על החלטת בית הדין הארצי לעבודה להחזיר את גרינבלום לעבודה בהתאחדות ולשלם את שכרו. החלטה זו התקבלה לאחר שבית הדין האזורי לעבודה קיבל את טענותיו של גרינבלום, ולפיהן פוטר מתפקידו לאחר שחשף מעשי שחיתות מצד בכירים בהתאחדות. הוא טען כי עומדת לזכותו הגנה מתוקף החוק המגן על חושפי שחיתויות.

באוקטובר 2018 שיגר גרינבלום לחברי ועדת הביקורת של התאחדות התעשיינים מסמך המפרט מהלכים שלהערכתו אינם תקינים, ושבוצעו במוסדות ההתאחדות. בין השאר תיאר גרינבלום מהלכים שהיה מעורב בהם מתוקף תפקידו בהתאחדות ושנראים לו בלתי תקינים. הדו''ח מתמקד בנשיא ההתאחדות שרגא ברוש, מנכ''ל ההתאחדות רובי גינל ויודקה שגב, לשעבר מנכ''ל התאחדות התעשיינים.

בעקבות התלונה הוקמה ועדת ביקורת, שבהקמתה היו מעורבים לכאורה חלק מנשואי התלונה. זו קבעה כי רוב הטענות אינן מוצדקות, אולם סירבה לחשוף את דו''ח הביקורת בפני גרינבלום. בינואר 2019 הודיע גינל לגרינבלום על סיום עבודתו, בין השאר לאור חוסר האמון ביניהם הנובע מהגשת דו''ח הביקורת, שלטענתו של גינל הוגש שלא בתום לב. גרינבלום פנה לבית הדין האזורי לעבודה בדרישה להחזירו לתפקידו בנימוק שהוא זכאי להגנה של חושף שחיתות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker