התאחדות התעשיינים השתלטה מחדש על מכון התקנים - רובי גינל מונה לממלא מקום היו''ר

בהעדר יו''ר למכון גינל, מנכ''ל התאחדות התעשיינים יהיה הדמות הדומיננטית ■ המינוי נתמך על ידי משרד הכלכלה בניגוד לרפורמה הממשלתית שניסתה להחליש את השפעת ההתאחדות במכון

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רובי גינל
רובי גינלצילום: תומר אפלבאום

רובי גינל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, נבחר בסוף השבוע לתפקיד סגן וממלא מקום יו"ר מכון התקנים הישראלי. בבחירתו תמכו כלל נציגי הארגונים החברים בדירקטוריון המכון וכן נציגי משרד הכלכלה.

מקורבים למכון אמרו כי המינוי בוצע בתמיכת שר הכלכלה אלי כהן שהיה מתואם בנושא עם נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. כהן סבר כי ראוי שלמכון יהיה לפחות יו"ר זמני, כיוון שעד כה התנהל ללא יו''ר וללא מנכ''ל. גם מינוי היו''ר הקודם אורי דורי נחשב מינוי של מקורב לתעשיינים, אולם דורי הפגין מדיניות עצמאית שלא תמיד תאמה את זו של המכון. דורי נפטר בתחילת השנה וטרם מונה לו מחליף.  

מינויו של גינל לתפקיד ממלא מקום היו''ר מחזקת מאוד את כוחה של התאחדות התעשיינים במכון, לאחר שהרפורמה הממשלתית שבוצעה במכון בשנים האחרונות נועדה בין השאר להחליש את השפעת ההתאחדות על התנהלות המכון. הרפורמה גובשה לאחר שפעל המכון בעבר כחסם תחרות מיבוא, בחסות התאחדות התעשיינים. הרפורמה שנועדה להתאים תקינה ישראלית לבינלאומית ולאפשר תחרות בבדיקות תקנים של מוצרי יבוא טרם הושלמה.

גינל משמש כמנכ"ל התאחדות התעשיינים משנת 2016. במקביל משמש גינל כיו"ר תמי"ר - תאגיד המחזור הישראלי, כמנכ"ל הקרן ההדדית של המעסיקים וכדירקטור במכון היצוא הישראלי.

גינל אמר בישיבה שכינס מייד לאחר מינויו כי מטרתו העיקרית היא שדירקטוריון המכון, על כל נציגיו מהמגזרים השונים, יקבל החלטות באופן משותף במטרה להביא לייצוב וצמיחת המכון. באותה ישיבה החליט הוועד הפועל של המכון על תהליך מיידי לבחירת ממלא מקום מנכ"ל ועל יציאה למכרז למינוי ראש אגף בניין, תפקיד אשר אינו מאוייש מזה זמן רב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker