דרישה לפסול את ההצעה המועמדת לזכייה במכרז השפד"ן - בשווי 40 מיליון שקל

ההצעה של חברת רותם מים וסביבה וחברת טביב לא עמדה בדרישה טכנית - איחרה בכמה ימים בהגשת הערבות ■ הנהלת השפד"ן: "ההצעות ייבדקו בשבוע הבא בכפוף לייעוץ משפטי"

אורה קורן
מתקן שפד"ן
מתקן שפד"ןצילום: תומר אפלבאום
אורה קורן

חמש חברות הגישו הצעה למכרז הנותן את הזכות לתכנן, להקים ולתפעל מתקן תמלחת שיטפל בפסולת בשטח השפד"ן. הזוכה במכרז תתפעל את המתקן למשך חמש שנים עם אופציה לחמש שנים נוספות. מדובר במכרז המסתכם בכ-40 מיליון שקל לעשור הקרוב. 

על פי מקורות המקורבים למכרז, את ההצעה הגבוהה ביותר הגישו יחד רותם מים וסביבה וחברת טביב. אולם החברות הגישו ערבות בגין ההצעה עד ל-10 ביולי, בניגוד לדרישת המכרז כי הערבות תהיה עד ל-2 ביולי - ולכן אחת המשתתפות דרשה לפסול אותה. ההצעה היא 11.55 שקל לטונה תמלחת. בהנחה שבשנה יעברו במקום לפחות 400 אלף טונה כפי שהיה בשנים האחרונות, מדובר בסכום של כ-4.6 מיליון שקל בשנה וב-46 מיליון שקל בעשור. 

כמו כן, על פי המקורות, ההצעה השנייה בגובהה היתה של חברת GES בסך של 10.25 שקל לטונה, המוערכים ב-4.1 מיליון שקל בשנה ו-41 מיליון שקל בעשור. אלקטרה גרינטק הגישה הצעה של 10.18 שקל לטונה, שטאנג הציעה 8.9 שקל לטון ונגב אקולוגיה הציע 5.9 שקל.

זהו פרויקט שבמסגרתו מפנים לים תמלחת של חברות גדולות כדוגמת חברת החשמל - ומכבסות גדולות. ללא הפינוי הן היו מזהמות את הקרקעות בצורה קשה. בתיאום עם משרד הכלכלה, הגדיר המכרז מחיר מרבי על טונה תמלחת שלא ניתן לעבור אותו - 15 אגורות, במטרה לא לייקר את עלויות השימוש במתקן. הזוכה יהיה זה שיציע את המחיר הגבוה תוך התחשבות ברף שנקבע. בשבוע הבא תחל בדיקה טכנית ומשפטית של ההצעות.

דובר השפד''ן אמר בתגובה כי "בדיקת כלל ההצעות תתבצע לאחר חופשת חול המועד, על פי הנהלים ובהתאם לייעוץ המשפטי המלווה את המכרז".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker