מאגר תמר מתחיל היום בעבודות תחזוקה וכמות הגז למשק תרד ב-50%

עבודות התחזוקה היו מתוכננות מראש, ויצרני חשמל נערכו לשימוש בסולר ■ במשק האנרגיה מקווים כי לא יחולו תקלות בלתי צפויות - כפי שארע בעת ביצוע עבודות התחזוקה בפעם הקודמת

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גז טבעי
גז טבעיצילום: רויטרס

מאגר תמר מתחיל היום (ה') בביצוע עבודות תחזוקה, ובעקבותיהן תרד הפקת הגז למחצית מהתפוקה היומית הרגילה. העבודות היו צפויות מראש, ויצרני חשמל נערכו לשימוש חלופי בסולר בחלק מהתחנות. בענף מעריכים שלא צפויות בעיות באספקת החשמל, מכיוון שמזג האוויר נוח ואין צרכים מיוחדים לשימוש בחשמל. עם זאת, במשק ממתינים בדריכות לסיום העבודות, לאחר שבספטמבר 2017 פרצה תקלה במהלך עבודות תחזוקה שהשביתה את כל אספקת הגז למשק.

מכיוון שמאגר תמר הנו היחיד המספק גז למשק, הכריזה באחרונה הממשלה על שעת חירום במשק הגז במהלך עבודות התחזוקה, מהיום ועד ל-1 במאי. הכרזה על שעת חירום במשק הגז הטבעי בתקופת העבודות תאפשר למשק להתארגן ולפעול בתקופת המחסור, בהתאם להוראות הקבועות בתקנות משק הגז הטבעי לשעת חירום.

בחלקים משמעותיים מהזמן צפוי מחסור בגז טבעי בהיקף של MMBTU 46,500 ליצרנים במשק החשמל, וכן לצרכנים בענף התעשייה שמחוברים למערכת ההולכה של גז טבעי. חלוקת הגז בתקופת עבודות התחזוקה תתבצע על פי הודעה יומית לגבי הביקוש הצפוי למחרת. צרכני רשת החלוקה יקבלו עדיפות באספקת הגז הטבעי. הסדר חלוקת הגז בשעת חירום יחול גם על אספקת הגז לירדן.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker