תניב רופא, סמנכ"לית החטיבה הכלכלית-פיננסית ברשות החשמל, מסיימת תפקידה

רופא נימקה את התפטרותה בתחושת מיצוי, ותישאר בתפקיד עד שיימצא לה מחליף ■ שר האוצר, משה כחלון, התערב בדצמבר באופן חריג בהחלטת הרשות להעלות את תעריף החשמל - אחד מתחומי האחריות של רופא

אורה קורן
משה כחלון
משה כחלוןצילום: מוטי מילרוד

ד"ר תניב רופא, סמנכ"לית החטיבה הכלכלית-פיננסית ברשות החשמל, הודיעה ליו"ר הרשות, אסף אילת, על כוונתה לסיים את תפקידה. רופא נימקה את התפטרותה בתחושת מיצוי, והבטיחה להישאר בתפקיד עד למציאת מחליף בחודשים הבאים.

רופא אחראית בתפקידה על אגפי הכלכלה, החשבונאות, המימון וניהול הסיכונים ברשת. בפועל היא מתכללת אסטרטגית את פעילות הרשות בתחומים אלה ואחראית על אסדרת הרגולציה מול השחקנים במשק החשמל. היא מונתה לתפקיד במאי 2014 לאחר שפרשה ממשרד החקלאות, גם אז בשל תחושת מיצוי, שם היא כיהנה כמנהלת אגף בכירה (תפקיד המקביל לסמנכ"ל) לכלכלה וחקלאות. 

תניב רופא
תניב רופאצילום: גדעון מרקוביץ

לרופא תואר ראשון בכלכלה, תואר שני בהצטיינות בכלכלה חקלאית ותואר שלישי במסגרת מחקר שערכה על תורת המשחקים, כולם מהאוניברסיטה העברית. רופא, שהיתה אחראית מתוקף תפקידה גם על תעריף החשמל, פורשת לאחר שבשלהי 2018 התרחשה התערבות פוליטית בוטה וחריגה, שאילצה את הרשות לשנות את החלטת התעריף.

בתחילת דצמבר 2018 הודיעה הרשות כי התעריף ב-2019 יעלה בכ-6% בממוצע. ביקורת ציבורית העלתה כי לשכבות החלשות ההתייקרות תהיה גבוהה אף יותר בשל עניין טכני. לאור הבחירות שהיו אז בפתח, מיהר שר הכלכלה, משה כחלון, לנסות לשנות את החלטת הרשות במיגוון דרכים, בסופם הוחלט להכיר בהנחה מלאכותית שתאפשר הוזלה השנה, אך תתפוגג ותייקר את החשמל כבר ב-2020. בסוף המאבק המקצועי של הרשות בלחצים הפוליטיים, סוכם על עליית התעריף בכ-2.9% בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker