אושר מינויו של מאיר חן ליו"ר נתיבי איילון

חן כיהן ארבע שנים כראש הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מאז הקמתה ■ בין הפרויקטים המרכזיים שיהיה עליו לקדם בתפקידו כיו"ר נתיבי איילון - שיפור מערך התחבורה הציבורית, השיתופית והמאבק בפקקים

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיר חן, לשעבר מנכ"ל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית
מאיר חןצילום: תומר אפלבאום
אסנת ניר
אסנת ניר

יו"ר חדש לחברת נתיבי איילון: מינויו של תא"ל (במיל'), מאיר חן, אושר היום (ג') על ידי רשות החברות הממשלתיות. חן היה מועמדו של שר התחבורה, ישראל כ"ץ. אישור רשות החברות נעשה בהמשך לאישור המינוי על ידי דירקטוריון החברה והתייעצות עם הוועדה לבדיקת מינויים.

לפני כשנה סיים חן כהונה של ארבע שנים כראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה - הראשון מאז הקמתה, מבלי להאריך את כהונתו. בין תפקידיו הקודמים כיהן כמפקד המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) וכקצין משטרה צבאית ראשי (קמצ"ר).

בין הפרויקטים המרכזיים שיהיה עליו לקדם בתפקידו כיו"ר נתיבי איילון - קידום מערך התחבורה הציבורית, השיתופית והמאבק בפקקים. אלה כוללים, בין היתר, את הקמת פרויקט הנתיבים המהירים, הכולל נת"צים (נתיבים מהירים לתחבורה ציבורית); מערך הסעות חינם מחניוני הענק; ואת תכנית "מהיר לעיר", שעיקרה שינוי מערך התחבורה הציבורית במטרופולין תל אביב באמצעות רשת נתיבי תחבורה ציבורית.

תכניות נוספות כוללות את אופנידן, תכנית הכוללת הקמת רשת אוטוסטרדות אופניים בינעירונית, ופרויקט תמריצים כלכליים לנהגים שיוותרו על נסיעה ברכב הפרטי בשעות העומס. פרויקטים אלה לצד נוספים יהיו בסך כולל של כ-17 מיליארד שקל.

חברת נתיבי איילון היא חברה ממשלתית באחריות משרד התחבורה, האחראית על האזורים העירוניים בארץ, בדגש על תחבורה ציבורית. החברה הפכה ב-2016 לחברה ממשלתית ארצית בבעלות המדינה. כיום, החברה מתמקדת בפיתוח, הקמה וניהול תשתיות תחבורה מתקדמות במרחב העירוני במטרה לשפר את מצב התחבורה. 

חן החליף בנתיבי איילון את האלוף (מיל') דן הראל, שעבר לפני מספר חודשים, לבקשת השר כ"ץ, לעמוד בראש דירקטוריון רכבת ישראל וכעת מצוי בעיצומו של קידום הדחתו של מנכ"ל הרכבת, שחר איילון.

"אני מודה על האמון ששר התחבורה נותן בי להוביל את הפרויקטים התחבורתיים החשובים ביותר במדינת ישראל. אין ספק שמדובר באתגר משמעותי שישפיע על המציאות התחבורתית היום בישראל", אמר תא"ל (במיל') חן היום לאחר אישור המינוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker