אלקטרה בע"מ תקים עבור אלומיי מתקן אגירה שאובה בצוק מנרה, בכ-300 מיליון דולר

רשות החשמל והממונה על ההגבלים חייבו בעבר את אלקטרה למכור את אחזקותיה במיזם אגירה שאובה במנרה – אבל התירו לה לשמש קבלן בפרויקט ■ במקום מתוכננת תחנת כוח הידרו-אלקטרית, בהספק של 156 מגה-ואט, שהקמתה תימשך 4.5 שנים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתקן לאגירה שאובהצילום: גיל אליהו
ערן אזרן

אלקטרה בע"מ , הנמנית על קבוצת אלקו של משפחת זלקינד, דיווחה היום (חמישי) כי חתמה באמצעות חברות בנות על הסכם עם חברת אלומיי לתכנון והקמה של מתקן אגירה שאובה בצוק מנרה, בשווי של כ-300 מיליון דולר . השלמת העסקה כפופה להסכמים מסחריים ולסגירה פיננסית של בעל הרישיון, הצפויים להתקיים ברבעון הראשון של 2019.

במסגרת העסקה תהיה אלקטרה הקבלן הראשי לביצוע פרויקט הקמת תחנת כוח הידרו-אלקטרית בהספק של 156 מגה-ואט, שהקמתו מתוכננת לתקופה של 4.5 שנים.

ב-2007 רכשה אלקטרה זכויות בפרויקט היזמות של מתקן אגירה שאובה בצוק מנרה, להקמת תחנת כוח הידרו-אלקטרית של 220 מגה-ואט וזכויות להקמה (100%) ותפעול (50%) של המתקן.

איתמר דויטשרצילום: לירון אלוני

ואולם, עם התקדמות הסגירה הפיננסית בפרויקט האגירה השאובה בגלבוע ב-2014 – שצפוי להסתיים בחודשים הקרובים - חויבה אלקטרה על ידי רשות החשמל והממונה על ההגבלים העסקיים למכור את אחזקותיה במיזם במנרה. חלקה של אלקטרה נמכר לחברת אלומיי, ובמסגרת העסקה ניתנה לאלקטרה הזכות לשמש קבלן ההקמה של המתקן (100%).

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, מסר: "זו זכות גדולה עבורנו לשמש קבלן ההקמה של פרויקט חשוב זה, המאפשר לנו לתרום מניסיוננו העשיר ומיכולותינו המקצועיות. הפרויקט הוא נדבך נוסף ביישום אסטרטגית הצמיחה ופיתוח פעילותה העסקית של החברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker