שותפות חיפושי הנפט הופתעה: שטח הקידוח ליד לוד יפונה לטובת שכונת מגורים

גלוב אקספלורישיין דיווחה הבוקר למשקיעים על התוכנית, ומסרה כי היא בוחנת עם יועציה את ההשלכות של פרסומה ■ הקידוח הראשון בשטח החיפושים אופק ננטש, והקידוח השני נכשל בעת ביצוע מבחני ההפקה ומעולם לא הושלם

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
  קידוח אופק 2
קידוח אופק 2צילום: נועם ילין
ערן אזרן

שותפות חיפושי הנפט גלוב אקספלורישיין הופתעה: שטח קידוח הנפט אופק 2, שליד לוד, יפונה לטובת בניית שכונת מגורים - כך לפי תוכנית הפיתוח החדשה של העיר.

מטרתה של התוכנית היא להסדיר את הבנייה והפיתוח של רובע מגורים חדש. גלוב אקספלורישיין דיווחה הבוקר (ד') למשקיעים על התוכנית, ומסרה כי היא "בוחנת עם יועציה את ההשלכות של פרסום התוכנית".

רישיון אופק מוחזק על ידי גלוב (20% עם אפשרות לעלות 22.5%), SOA אנרג'י שבבעלות איש העסקים הערבי ישראלי סעיד סרסור (70%) וקפיטל פוינט (10%). השותפות אינה עומדת בתוכנית עבודה ברישיון אופק חדש, ו-SOA לא הזרימה כספים על מנת לממן את המשך הפיתוח וביצעו מבחני הפקה, כך שהפרויקט תקוע.

גלוב אקפלורשיין היא שותפות חיפושים חבולה, שמוחזקת בין היתר על ידי משפחת דרין, צביקה ברודצקי ומשפחת שטרנברג. השותפות נתונה זה תקופה במשבר חמור. בשלוש השנים האחרונות ירדה השותפות בכ-87%, ושווייה צנח ל-16 מיליון שקל. הסיבה לכך היא כישלון בקידוחים ברישיון אופק: הקידוח הראשון ננטש, והקידוח השני נכשל בעת ביצוע מבחני ההפקה ומעולם לא הושלם.

לדו"חותיה של השותפות צורפה הערת עסק חי, והשותפות הזהירה כי אין לה האמצעים הכספיים למימון הפעילות השוטפת. באחרונה ביצעה השותפות הנפקה הון, שהכניסה לקופה שלה כ-4 מיליון שקל.

כמו שותפויות אחרות, גם גלוב פנתה בשנים האחרונות לפעילות בחו"ל, ורכשה כ-90% מהזכויות בפרויקט הנפט Escolle בקליפורניה, ארה"ב, בכ-250 אלף דולר, כמו גם נשיאה בהוצאות שותף המיעוט. השדה נקנה בזמן שהנפט היה במחירי שפל. באחרונה פורסם דו"ח רזרבות לפרויקט שהצביע על פוטנציאל לכשלושה מיליון חביות נפט מוכחות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker