השר שטייניץ שוקל חקיקה שתגביר השפעתו ברשות המים העצמאית

לאחר שקיבל לידיו סמכויות הקשורות לרשות החשמל, שהיתה עצמאית, הצליח שר האנרגיה להביא לכך שהציבור יממן את הרפורמה בחשמל בצורה שנידונה בבג"ץ ■ כעת הוא מבקש לקבל סמכויות בנושא המים

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
השר יובל שטייניץ בתל אביב, במארס
שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, יובל שטייניץצילום: תומר אפלבאום

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, שוקל לנסח הצעת חוק שתאפשר לו לקבוע את מדיניות רשות המים ותחייב את הרשות למלא אותה. כך אישרו הערב מקורבים לשר. קביעת מדיניות משק המים על ידי השר עלולה לשמש את הממשלה בעתיד להטות את מדיניות המים לצרכים פוליטים.

כיום רשות המים פועלת כגוף עצמאי, ושר האנרגיה מעורב בבחירת מנהל הרשות בלבד. מדיניות הרשות נקבעת בתיאום איתו, כפי שהיה כששטייניץ העביר בממשלה את תוכנית פיתוח משק המים לשנים הקרובות, על רקע משבר הבצורת.

רשות המים ספגה אתמול (ב') ביקורת נוקבת ממבקר המדינה על החלטות שקיבל מנהלה הקודם, שהובילו לריקון מאגרי המים ולמצוקת מים במשק. עם זאת, הרשות חרגה מסמכויותיה על פי המבקר ואף גורם ממשלתי לא עצר אותה. מנהל הרשות הנוכחי, גיורא שחם, הוביל את תכנית הפיתוח ששטייניץ העביר בממשלה.

בעבר כבר קיבל שר האנרגיה דריסת רגל ברשות עצמאית אחרת - רשות החשמל. בעקבותיה נדרשת הרשות להתחשב במדיניות השר כשהיא קובעת את תעריף החשמל. שינוי זה איפשר לשטייניץ להשית עת עלות הרפורמה בחשמל על הצרכנים בשמונה השנים של הרפורמה. שטייניץ סבור שלא מדובר בהשתת עלות על הציבור, והנושא ממתין להכרעת בג''ץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker