יצחק תשובה נפגש עם נשיא קפריסין ושר האנרגיה שלה בניו יורק

דלק מעוניינת בהקלות מס מממשלת קפריסין בגין הפקת הגז ממאגר אפרודיטה ■ תשובה נראה במלון שבו שוהה נתניהו, אולם השניים הכחישו שנפגשו

יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה, נפגש היום (ו') עם נשיא קפריסין ועם שר האנרגיה הקפריסאי בניו יורק - כך אישרו מקורבים לדלק. השניים דנו בהתקדמות השיחות לפיתוח שדה הגז אפרודיטה הקפריסאי שדלק, נובל ושל מעוניינות לקבל הקלות בתשלומי המס על הכנסותיהן ממנו.

הבכירים הקפריסאים הגיעו לניו יורק לרגל עצרת האו''ם. באחרונה הודיעו קפריסין ומצרים כי סיכמו עקרונית על הנחת צינור גז בין המדינות, שיחבר בין השאר את מאגר אפרודיטה למצרים. בעלי הזכיון במאגר מתכננים להעביר גז למתקני ההנזלה של חברת של בחופי מצרים. צינור הגז, אם יוקם, עלול לייתר את צינור הגז של EMG, שדלק ותשובה השקיעו באחרונה מאות מליוני דולרים ברכישת זכות השימוש בו כשרכשו 39% מחברת EMG.

תשובה נראה באותו מלון שבו שוהה נתניהו בניו יורק, אולם מכחישים שנפגשו גם הם. מקורבים לדלק הגיבו ואמרו כי השניים לא נפגשו.

נתניהו נועד בניו יורק עם נשיא מצרים, א-סיסי, ודן עמו במצב האסטרטגי במזרח התיכון. ההערכות לפני הפגישה היו כי השניים עשויים לדון גם ביחסי האנרגיה המתהדקים בין המדינות, אולם בלשכת נתניהו הכחישו כי השניים דנו בנושאים אלה. דלק ונובל הודיעו בימים האחרונים על חתימת הסכם לרכישת 39% מחברת EMG, המחזיקה בצינור הגז בין מצרים לישראל. דלק ונובל חתמו על הסכם למכירת גז טבעי לדולפינוס המצרית ב-15 מיליארד דולר בתוך עשור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker