אחרי החגים: הוועדה המייעצת בנושא היטלים תגיש המלצותיה בסוף אוקטובר

הצדדים, שטענו כי קיימים פגמים הקשורים לתהליך עבודתו של הממונה על ההיצף, ביקשו ארכה כדי להגיש טענותיהם בצורה מסודרת - ונענו בחיוב

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוניית יבוא מלט ומכלי האחסון של סימנט בנמל מספנות ישראל
אוניית יבוא מלט ומכלי האחסון של סימנט בנמל מספנות ישראל

הוועדה המייעצת לשר הכלכלה בנושא היטלי סחר תגיש המלצותיה בנושא יבוא המלט ב-30 באוקטובר, כך הודיע היום (ה') מרכז הוועדה לצדדים המעורבים. הוועדה התכנסה בשבוע שעבר ואמורה היתה לתת המלצותיה בימים הקרובים, אולם הצדדים ביקשו ארכה כדי להגיש את טענותיהם בצורה מסודרת ונענו בחיוב.

מרכז הוועדה ציין כי הדחיה נובעת מכך שהצדדים העלו טענות רבות לפגמים הקשורים לתהליך עבודתו של הממונה על ההיצף ולהנחות שבבסיס המלצותיו. הטענות היו בעיקר לסימנט.

הממונה על ההיצף במשרד הכלכלה והתעשיה, דני טל, הודיע לאחרונה כי החליט להטיל היטל של כ-23% על יבוא מלט מטורקיה והיטילים נמוכים יותר על יבוא ממקורות נוספים.

חברת סימנט הציגה חוות דעת של הכלכלנית, מרב בארי, לפיה הבדיקה שערך טל לוקה בבעיות אמינות. בין השאר ציינה כי טל השווה בין אגסים לתפוחים כאשר התייחס למחירי שער המפעל של המלט של נשר למחירי המלט של סימנט בנמל, תוך התעלמות מהנחות עקיפות לכאורה של נשר ללקוחות גדולים, וטענה כי מפעל הר טוב ראוי להגנת ינוקא (מפעל חדש) בשעה שמדובר במפעל מבוסס

בתוך כך, לטענת בארי, לא שיקלל טל ירידת נתח שוק של נשר ב-2%, זאת כתוצאה ממכירת הרטוב, כשקבע שהחברה איבדה נתח שוק כתוצאה מיבוא. עוד ציינה כי כשמטילים היצף להגנת חברות שנפגעות כתוצאה ממנו, לא מדובר בחברות רווחיות המחלקות דיבידנדים בכ-200 מליון שקל בעיצומו של ההיצף, כפי שעשתה נשר ב-2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker