הסכם עם נמל חיפה: "תחרות, התייעלות - והפרטה"

משרדי התחבורה והאוצר הגיעו לסיכום עקרוני עם ההסתדרות וועד נמל חיפה ■ ההסכם כולל בין היתר תוכנית פרישה של עובדים בנמל וביטול משרות לא יצרניות ■ המשא ומתן עם נמל אשדוד - תקוע

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל חיפה, כיום
נמל חיפהצילום: רמי שלוש

משרדי התחבורה והאוצר הגיעו לסיכום עקרוני עם ההסתדרות וועד נמל חיפה בדבר הכנסת תחרות לנמל, שקט תעשייתי עם העובדים והתייעלות - כך נמסר הערב (ב') ממשרדי האוצר והתחבורה. המשא ומתן עם נמל אשדוד עדיין תקוע.

על פי האוצר, "לפי המתווה, ייכנס לנמל משקיע פרטי במטרה להכין את הנמל לתחרות הצפויה. לאחר כניסתו של משקיע אסטרטגי לנמל תתאפשר לנמל העמקת רציפי הים ואף הרחבתם. כחלק מהיערכות הנמל לתחרות סוכמו צעדי התייעלות בסקטורים השונים בנמל הכוללים תוכנית פרישה שתיכנס לתוקף בכפוף למינימום עובדים שיפרשו ואי קליטת עובדים בגינם, ביטול משרות לא יצרניות, שינוי מנגנון התגמול כך שיתמרץ עבודה יעילה יותר ושינוי נורמות עבודה נוספות, וזאת לצד מתן הגנה לדור ב' מפיטורי צמצום, והגנה חלקית על שכר העובדים בשנים הראשונות לתחרות. 

"מחלקת הים הפועלת כיום בנמל חיפה תעבור לחברה בת נפרדת ונייטרלית, שתיתן שירותים לשני הנמלים, החדש והקיים, באופן שיוויוני. 

"משרדי האוצר והתחבורה מברכים את ועד העובדים וההסתדרות ואת הנהלת נמל חיפה שפעלו באחריות על מנת להבטיח הן את יציבותו של הנמל, הן את כושר ההתחרות שלו והן את ביטחונם של העובדים. כמו כן, מדובר בבשורה משמעותית לתושבי מדינת ישראל שצפויים ליהנות ממסחר תחרותי ורציפים חדשים ומודרניים".

מנמל חיפה נמסר: "תוכנית הפרישה תאפשר לנמל להתאים את עצמו למצבת העובדים הדרושה לו לאחר פתיחת הטרמינלים החדשים בחיפה ובאשדוד. גם שאר הנושאים, בהם חישוב התמורה לחברת נמל חיפה עבור מעבר מחלקת ים ותכנית ההתייעלות סוכמו עקרונית וייחתמו בשבועות הקרובים". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker