שטרום לגרונר: ההסתדרות והוועדים מסכלים רפורמות תחרותיות, יש לפעול נגדם

דרור שטרום קרא למשרד ראש הממשלה להתערב כדי לקדם רפורמות תחרותיות במשק לאור התפרעות עובדי הנמלים. שטרום החל לעבוד באחרונה עם יצרני החשמל הפרטי המתנגדים לרפורמה בחשמל

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דרור שטרום
דרור שטרוםצילום: תומר אפלבאום

דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים, שיגר היום (ד') מכתב למנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר. במכתב קרא לו להתערב בהתנהלות במשק ולסכל את פגיעתם של ועדי עובדים חזקים בתחרות.

שטרום התייחס במכתבו לרפורמה במשק החשמל ולשביתה הפראית בנמלים. "בחלק מהמקרים אני מייצג צדדים ומתוודע למשמעות העמוקה האנטי תחרותית של הדברים תוך כדי דין ודברים משפטי, אך פנייתי זו נעשית כולה בראייה משקית של מדיניות ציבורית", כתב. שטרום עובד בין השאר עם יצרני החשמל הפרטי, שמתנגדים לרפורמה במשק החשמל.

לדבריו, "האם ייתכן שאתה ניצב במקומך, מופקד על אגפי חברה, כלכלה, תכנון ומדיניות במשרד ראש הממשלה, עם רקע פרו תחרותי מובהק של כלכלה תחרותית ומשק חופשי, ואינך רואה את התהליך שבו אתם נותנים לווועדי העובדים החזקים ולהסתדרות לנהל את המשק ולסכל רפורמות תחרותיות? בהכירי היטב את תפישת עולמו של ראש הממשלה ושלך, איני מאמין כי הדבר אפשרי".

לגבי הרפורמה במשק החשמל, תהה שטרום מדוע הממשלה מוכנה למשוך את עתירתה לבג''ץ להגבלת זכות השביתה, אף שבשנים האחרונות כל מהלך מבני תחרותי משמעותי עולה על שרטון בבית הדין לעבודה. העתירה הממשלתית נועדה לבטל פסק דין של בית הדין הארצי לעבודה, שהתיר להסתדרות לשבות גם נגד רפורמות ממשלתיות.

שטרום ציין כי אם משרד ראש הממשלה ימשיך בשתיקתו, עלול המשק לקרוס מול התחזקות כוחם של ההסתדרות והוועדים הגדולים כפי שהיה בעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker