אורה קורן

חברת כלל ביטוח תעמיד מימון בהיקף של 100 מיליון שקל עבור הקמת שדות סולאריים על ידי הארגונים הכלכליים של הקיבוצים.

חברת משקי אנרגיות מתחדשות, זרוע האנרגיה המתחדשת של הארגונים הכלכליים של הקיבוצים, וקבוצת כלל ביטוח חתמו היום (א') על הסכמים למימון, הקמה ופיתוח של פרויקטים סולאריים בהספק של עשרות מגה-ואט בשטחי קיבוץ עין צורים, ובשטחים בבעלות שבט טראבין בנגב.

הפרויקטים יוקמו בהליך מזורז תחת האסדרה החדשה של רשות החשמל, בהתאם למכסה לייצור חשמל ירוק, שבה זכתה חברת משקי אנרגיות מתחדשות במכרזים לפיתוח מתקנים סולאריים שפורסמו בתחילת השנה. הפרויקטים, הכוללים מיזם אנרגיות מתחדשות ראשון מסוגו בשטחי הפזורה הבדואית בנגב, יתחילו לספק חשמל לרשת כבר בדצמבר. משקי אנרגיות מתחדשות מתכוונת להוסיף ולהרחיב את פעילותה בתחום האנרגיות המתחדשות ולבנות מתקנים נוספים, לפי דברי חן מלמד, מנכ"ל הקבוצה.

כלל ביטוח שמה לה למטרה להגדיל את חלקה בתחום הצומח של מימון פרויקטים באנרגיות מתחדשות. את כלל ביטוח ייצגו בעסקה עו"ד אלון זיו ממשרד שיבולת  ועו"ד איריס טייס. את משקי אנרגיות מתחדשות ייצגו עו"ד אדם איתן ועו"ד לימור שכטר ממשרד הרצוג פוקס נאמן, וכן עו"ד אמנון אפשטיין ועו"ד עירן איפרגן ממשרד ERM. שגיא בן סימון מחברת בטא פיננס ליווה את העסקה. בכוונת כלל ביטוח ומשקי הקיבוצים להוסיף לשתף פעולה ביניהן בעתיד בפיתוח פרויקטים סולאריים במתכונת דומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker