האנשים שיחלצו אותנו מהפקקים? הקריירה השנייה של קצינים בצה"ל

ראש חטיבת לוגיסטיקה הפורש של צה"ל, תא"ל יורם אזולאי, הוא המועמד המוביל להחליף את תא"ל במיל' מאיר חן בתפקיד מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ■ חן מועמד לעמוד בראש דירקטוריון חברת נתיבי איילון

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שר התחבורה, ישראל כ"ץ
שר התחבורה, ישראל כ"ץצילום: עופר וקנין

לאחר חמישה חודשים שבהם התנהלה הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ללא מנהל, הודיע בשבוע שעבר משרד התחבורה על הקמת ועדת איתור לתפקיד הבכיר.

אף שהוועדה הוקמה זה עתה, לפי מקורות המצויים בפרטים כבר מסתמן מועמד מוביל למשרה: תת-אלוף (מיל') יורם אזולאי, שפרש מצה"ל בנובמבר בתום שירות של 33 שנה. בתפקידו האחרון שימש אזולאי כראש חטיבת הלוגיסטיקה של הצבא - תפקיד שאותו מילא קודם מנכ"ל נתיבי ישראל, תא"ל (מיל') ניסים פרץ. אזולאי, שמצוי עדיין בחופשת שחרור מהצבא וייצא לאזרחות באופן רשמי רק בעוד כמה חודשים, מסר כי הוא עדיין שוקל את כל האפשריות העומדות בפניו.

במשרד התחבורה התמהמהו להתחיל בהליך האיתור, אך עתה מזדרזים להשלימו. לפי המודעה שפירסם משרד התחבורה, כנדרש, מי שירצה להגיש את מועמדותו לתפקיד יצטרך לעשות זאת עד 10 במאי, בעוד שבועיים. המועמד שייבחר לנצח על מערך התחבורה הציבורית בישראל יחליף את מנהלה הקודם והראשון של הרשות הארצית, מאיר חן — תת־אלוף (מיל') אף הוא. חן פרש מתפקידו בנובמבר, בתום קדנציה בת ארבע שנים.

חן הוא מועמדו של שר התחבורה, ישראל כ"ץ, לתפקיד יו"ר חברת נתיבי איילון, הכפופה לשר. אם המינוי יאושר על ידי רשות החברות הממשלתיות, חן יחליף בנתיבי איילון את האלוף (מיל') דן הראל — שעבר החודש לבקשת כ"ץ לעמוד בראש דירקטוריון רכבת ישראל.

מאיר חן
מאיר חןצילום: אוליבייה פיטוסי

בנתיבי איילון מצויים בימים אלה בתהליך אינטנסיבי של גיוס עובדים, שחלקם נמשכים מזרועות הביצוע "המתחרות" של משרד התחבורה. למשל, ראש אגף מוקדי סיכון בנתיבי ישראל (לשעבר מע"צ) עבר באחרונה לנתיבי איילון המתחדשת.

נתיבי איילון עוברת בשנה האחרונה מעין הקמה מחדש - גם בחילופי כוח האדם וגם באיוש תקנים חדשים - לצורך התרחבות גזרת פעילותה מגבולות גוש דן אל תכנון וניהול של מיזמי תחבורה בכל רחבי ישראל, ובפרט במרחבים העירוניים. ב-2016 עברה נתיבי איילון לבעלותה המלאה של המדינה, שרכשה מחצית מהאחזקות מעיריית תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker