עיצומים בנתג"ז: עובדי החברה נמנעים מטיפול בתקלות

העובדים מאשימים את ההנהלה בכך שהיא "גוררת רגליים" במו"מ על הסכם קיבוצי ■ בהסתדרות מזהירים כי אם לא ייחתם הסכם עד סוף אפריל - העיצומים יוחרפו

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מחאה של עובדי נתג"ז
מחאה של עובדי נתג"זצילום: דוברות ההסתדרות

ההסתדרות הודיעה היום (ב') כי עובדי חברת הגז הממשלתית נתג"ז (נתיבי הגז הטבעי לישראל) פתחו בעיצומים בעקבות "גרירת רגליים מצד ההנהלה במשא ומתן על ההסכם הקיבוצי הראשון בחברה". ההסתדרות דורשת כי ייחתם הסכם קיבוצי עם העובדים עד סוף אפריל, ומאיימת שאם לא ייחתם הסכם - העיצומים יוחרפו.

נתג"ז עוסקת בהנחת תשתית הולכה לגז הטבעי, ובמסגרת העיצומים שעליהם הוכרז העובדים לא מטפלים בתקלות מערכתיות הסובלות דיחוי, ונמנעים מלבצע עבודות תיקון בקו הגיבוי של צינור הגז הטבעי, שמחובר לבתי הזיקוק בחיפה. העובדים אף טוענים כי ההנהלה מנסה "להצר את צעדי התאגדות העובדים ולפגוע בכוחם הארגוני".

עובדי נתג"ז הצטרפו להסתדרות לפני כארבע שנים ומאז מקיימים ניסיונות הידברות עם ההנהלה במטרה להסדיר את תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי. באוקטובר 2016 נקטו העובדים בשורה של צעדים ארגוניים שהובילו להאצת המו"מ, אך לא הגיעו להסכמות. לפני כחודש אושרר סכסוך העבודה בחברה.

 "אני קורא להנהלת נתג"ז להתעשת ולנהוג בתום לב, מתוך מטרה להביא לסיומו של המו"מ אשר נמשך זמן רב מדי - ולטובת כל הצדדים", כתב יו"ר איגוד עובדי האנרגיה בהסתדרות, דוד גלנוס, במכתב ששלח למנכ"ל נתג"ז, שמואל תורג'מן. "ההסתדרות תמשיך ותתן גיבוי מלא לעובדי החברה ולא תהסס לפעול שוב ולהחריף את הצעדים הארגוניים על מנת להסדיר את  זכויות העובדים בהסכם קיבוצי ראשון".

מקורבים לחברה אמרו כי העיצומים נועדו להגן על יו''ר ועד הפעולה של עובדי החברה, שזומן לשימוע לפני פיטורים לאחר שלדבריהם שנמצאו ליקויים קשים בהתנהלותו בעבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker